Lista ocen BMW Seria 3 E36 Sedan (257) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 446 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~baskont@gmail.com
Sedan 318 i 115KM 85kW
Problem z układem chłodzenia wpłynął na to, że przez jakiś czas nie miałem ogrzewania. Bardzo dobra wentylacja - szybko da sie przewietrzyć kabinnę. Szkoda że nie ma jednak przyciku żeby wybrać czy wentylacja ma być robiona za pomocą powietrza z kabiny czy z zewnątrz auta (tak było w Oplu, a tu tego nie było - duży minus) - np. jadąc w tunelu z włączonym ogrzewaniem dostawało mi sie do kabiny powietrze ze spalinami - to duży błąd i...
~Mati
Sedan 325 tds 143KM 105kW
Sprawny klimatronik bez większych problemów radzi sobie z wysoką temperaturą. Zimą nie można też narzekać na ogrzewanie - działa sprawnie a co najważniejsze dość szybko. Denerwować mogą usterki panelu sterowania klimatronikiem który lubi się od czasu do czasu \"powariować\". Na szczęście naprawa jest dość tania a jeśli ktoś umie posługiwać się lutownicą to może to sobie samemu za śmieszne pieniądze w domu zrobić.
~Lewartur
Sedan 316 i 102KM 75kW
Wentylacja to jeden z minusow tego modelu. Model ten nie posiada pelnego czolowego nawiewu cieplego powietrza. po ustawieniu galki na takowa pozycje zaczyna nas razic strumien zimnego powietrza. Wnetrze bardzo wolno sie nagrzewa. Zima po przejechaniu 15km jest w aucie zimno. latem do dyspozycji mam szyberdach który w pelni wystarcza do utrzymania optymalnej temperatury w czarnum aucie.
~byczu@o2.pl
Sedan 316 i 100KM 74kW
Po pierwsze posiada szyberek ( według niektórych kierowców przyjemniejsze od Klimy) nawiewy tak naprawdę mówiąć to bardzo średnie lecz jeszcze nie byłem w sytuacji żebym musiał tak fest je przetestować . Ogrzewanie na nózki bardzo dobże .... Zachwala sie opcja odparowywania szyb. Sterowanie Nawiewem dziecinnie proste. gdyby była klima i ciut lepsze grzanie było by 5 a tak oceniam na 4,5
~hooligun@interia.pl
Sedan 318 tds 90KM 66kW
Jechalem do Irlandii zima - ogrzewanie wlaczone non stop. Po ok. 6 godzinach przestalo dzialac (nowiutkie) radio. Na miejscu okazalo sie, ze ogrzewanie tak je podgrzalo, ze sie cos w nim przepalilo. Teraz w nowym radiu przy wlaczonym ogrzewaniu plyta cd nagrzewa sie po ok. 2 godzinach jazdy. Muzyka albo ogrzewanie? - za to wielki minus.
~Adam
Sedan 318 i 115KM 85kW
Może być brakuje mi troche klimy ale wynagradza to w jakiś sposób szyberdach i elektryczne szyby. Trzeba też dbać o układ chłodzenia bo to nie jest najmocniejsza strona tego modelu. do chłodzenia najlepszy koncentrat z właściwościami smarowania trochę drogi ale masz pewność, że nie zmurszeją ci plastikowe krućce a ih wymiana to już sporo pracy.
~kychu@gazeta.pl
Sedan 316 i 102KM 75kW
klimatyzacja po włączeniu nie dmucha bardzo zimnym powietrzem - dla jednych zaleta, dla innych wada, na max. dmuchawie i ustawieniu nadmuchu na szybę i wnętrze dość wyraźnie słabnie siła nawiewu. Czas nagrzewania wnętrza dość dobry, na plus - nawiewy pod nogi pasażerów z tyłu. Na minus częste awarie panela klimatyzacji.
~pan Ziele
Sedan 316 i 102KM 75kW
ogrzewanie i wentylacja dobre, żadnych problemów tymbardziej ze jest szyberdach Denerwuje trochę zaparowana tylną szyba i brak tylnej wycieraczki no ale to już szczegół, co bardziej może boleć to wyrabiajacy sie plastik przy mocowaniu srob panelu regulacji nawiewu ale o tym w usterkach ...
~Jimsonweed
Sedan 325 i 192KM 141kW
Zimą niestety szyby mają tendencję do parowania. Silnik szybko się nagrzewa (i długo trzyma temperaturę) więc kilka minut po starcie z nawiewów leci ciepełko - wersja bez klimy. Niestety długie jazdy z wentylatorem ustawionym w pozycji "1" spowodowały jego zgon - wymiana kłopotliwa za względu na dostęp.
~slawoos
Sedan 320 i 150KM 110kW
Tutaj jest nieźle, grzanie bardzo wydajne, nawet po krótkim czasie i dużym mrozie. Jedyne co mi się nie podoba to brak możliwości ustawienia ciepłego nadmuchu powietrza ze środkowego panelu. Niestety konstruktorzy tak to przewidzieli i nic się nie d a zrrobić....oprócz klimatyzacji:)
BMW Seria 3 E36 Sedan