Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Sedan

Mis_Uszatek, 15 lat temu
Silnik 320 i 150KM 110kW
Rok produkcji 1996
BMW Seria 3 E36 Sedan 320 i 150KM 110kW 1990-1998 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Miodzio - najfajniej jak czuje się docisk osi przy mocnym ruszaniu ;)
Karoseria : Fakt mam dwa małe ślady przy tylnym nadkolu (prawie niewidoczne).
Polecam,auto pięknie wygląda,świetnie się prowadzi,daje frajdę.
Silnik pracuje perfekcyjnie, gdyż udało mi się kupić bdb egzemplarz (to zapewne najważniejsze w wyborze takiego samochodu). 150 koni wystarcza mi w 100%, jeśli chcę jechać wolno i ekonomicznie - włączam 5 bieg przy 50-60 km/h i spalania prawie nie ma, jeśli chcę przygazować na światłach to na 2 biegu mogę mieć 80 km/h.
Ze skrzynią mam bardzo sporadyczne problemy - dotyczą one pierwszego biegu - czasami wskakuje zielone, a ja się z nim muszę męczyć - jednak powtarzam - to taki problem nieco naciągany, aby nie było, że wszystko zawsze i wszędzie super.
225/45 i 17 cali - to mówi samo za siebie - nigdy nie miałem problemu z wejściem czy wyjściem z zakrętu - dodatkowo parę bajerów od BMW (jestem kierowcą, który tylko benzynę umie dolewać, więc nie będę świecił fachowością), które sprawiają, że nawet jak już się wydaje, że auto nie wyjdzie z zakrętu, to i tak wszystko jest ok, bo samochód nam pomoże.
do tyłu parkuję na lusterka (oryginalne od e36, a nie jakieś tam miniaturki od M3), tylnej szybie jakoś średnio ufam. Do przodu perfekt.
Auto traktuje jako dwuosobowe - rzadko mam przyjemność jechania z \"tylnym balastem\" ;), jednak gdy to już następuje, to nikt mi nie zrzędzi, że za ciasno. Sam mam 180 cm wzrostu i za kółkiem czuję się super.
Tylko dobrze, gdyż nawet po wymianie filtra kabinowego i gruntownym przeglądzie całej instalacji czeka się na saunę jak dla mnie nieco za długo. Extra plus za odparowane szyby w dosłownie 15 sec.
Jak komuś mało tzn że dokonał złego zakupu (ktoś potrzebuje wozić co tydzień przyszłą teściową do kościółka? Lepiej niech kupi 5 lub najlepiej 7). Dla mnie i mojej żonki extra.
Nie jestem dresem i nie kupiłem BMW 3 po to aby mi na dresik starczyło (takich komentarzy w Polsce co nie miara). Mam dodatkową (profesjonalnie zrobioną) nakładkę na wydech - przez co auto jest nieco głośniejsze niż standardowo - muzykę słucham wyłącznie cicho - co należy traktować w sposób taki, że nie męczy mnie odgłos silnika w trakcie jazdy moim autem.
To nie maluch - czyli młotek i przecinak nie starczą - ale... Przeglądy jako takie robi mi znajomy - zamienniki DOBREJ JAKOŚCI są w stosunkowo dobrych cenach - klocki około 110 zł, świece 20/szt., oleju należy wlać około 6 litrów (czyli koszt nieco większy niż w innych autach), rozrząd wieczny. Podobno jak zaczynają się problemy z silnikiem to trzeba się liczyć z kosztem, ale masa moich znajomych na samo BMW mówi, że będę miał koszta, a póki co części są przeważnie tańsze niż w moim poprzednim aucie (Renault). Spalanie: trasa - 7-8 litrów przy grzecznej jeździe do 120 km/h, 9-9,5 litrów jak się spieszę. miasto - 9-10 litrów przy spokojnej jeździe, jak się spieszę to czasami dochodziło do 14 litrów.
Koszt zakupu BMW jest śmiesznie niski. Można by zrobić małe porównanie - albo Escort czy Golf 3 albo niezawodny BMW 3 za 2000-3000 zł więcej.
Poza tym, że jak auto stało pod klatką to jakiś złodziejaszek buchnął mi wkład w prawym lusterku, a parę dni później ktoś potrzebował lewą nerkę od atrapy grilla, poza terminowymi wymianami, poza paliwem i ubezpieczeniem - nie muszę nic więcej inwestować.
Brak - to auto nie chce się popsuć.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 320 i 150KM 110kW [l/100km]

9,7