Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Sedan

whoockash@tlen.pl, 18 lat temu
Silnik 320 i 150KM 110kW
Rok produkcji 1991
BMW Seria 3 E36 Sedan 320 i 150KM 110kW 1990-1998 - Oceń swoje auto
Całokształt ? Jest malinowo za taką cenę.
Praca silnika to muzyka dla uszu, najpiękniejszy utwór skomponowany przez mistrzów. Z elastycznością trochę słabo wysoko położony moment obrotowy oraz stosunkowo mała moc (150 km minus LPG) narzucają konieczność czestej zmiany biegów. Dobrze ze w tym aucie to przyjemność :-)
Mam przebieg 350 000 czasami wyskoczy jedynka. Ogólnie jest bardzo dobra przełóżenia wchodzą gładko z lekkim oporem. Kobietom lekkich trudności nastręcza wstaeczny bieg który wymaga użycia odrobiny siły - drobiazg.
Wymieniłem amortyzatory, końcówki, Silentblock´i jest bardzo dobrze prowadzi się jak po sznurku. Zawieszenie zestrojone jest na komfortowo - sportowe wydaje mis ię zę jest to optimum na polskie drogi chcociaż poszczególne elementy sądosyć słabe i nei wytrzymują zbyt długo polskich dróg
Bez kombinacji z ciemnymi szybami widoczność niemal doskonała. Niemal ponieważ konstruktorzy prawego lusterka wstecznego byli : a) pijani b) ślepi c ) mieli Downa d ) mama ich nie kochała e ) ojciec ich bił LUSTERKO JEST TRAGICZNE - NIC NIE WIDAĆ !!!!
Wszytko na swoim miejscu i pod ręką
Mogłoby być lepiej. Stosunkowo słaby nadmuch i ubogi system regulacji nie napawają optymizmem mam wersję bez klimy więc w lato jest ciut piekielnie. Pocieszam się ze niektórzy mają gorzej.
Z fotels kierowcy regulowanego w 3 płaśzczyznach jest świetnie. Z fotela pasażera z przodu też nie najgorzej. Mam 185 cm wzrostu ustawiając fotel dla siebie od pasażerów z tyłu słyszę gorzkie żale. Auto praktycznie 4 -ro osobowe. Chyba że z tyłu jadą dzieciaki.
Jest cichutko milutki pomruk 6-cio cylindrowego silnika i świetnie dobrany wydech (fabryczny) potęguje doznania. przy duzej prędkości pojawia się szum. Dosyć znaczny. Ale coż auto ma już 15 lat. Poza tym troche plastików już trzeszczy ale to już wina polskich drog na których nawet czołg się rozleci...
Dosyc duża rozpiętośc spalania. Spore koszty utrzymania. NIżej podane spalanie jest spalaniem LPG.
J.W.
Kupiłem już ze sporym przebiegiem i wielu elementom skończył się termin przydatności do spożycia. Most, cewki, amory, końcówki, reg.nap. i 100 innych młych bzdurek. Jeżeli ktoś lubi sobie pogrzebać to koszty napraw nie są duże. Wycieczka do serwisu mozę zabić. Nie polecam.
J.W.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 320 i 150KM 110kW [l/100km]