Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Sedan

hartge@o2.pl, 16 lat temu
Silnik 318 tds 90KM 66kW
Rok produkcji 1995
BMW Seria 3 E36 Sedan 318 tds 90KM 66kW 1995-1998 - Oceń swoje auto
Samochód bardzo przyjemny, mało pali, dość żwawo jeździ jak na moje potrzerzeby, fajnie się prowadzi. Następna będzie e46 (mam nadzieję:))
Wystarcza do spokojnej jazdy na trasie i do miasta. Trochę głośny na zimnym (jak każdy diesel starszej generacji), ale jak się rozgrzeje chodzi całkiem przyjemnie.
Biegi wchodzą precyzyjnie, krótki skok lewarka,. Trzeba trochę siły przy wbijaniu "wstecznego" ale może to tylko ja tak mam.
Nic nie stuka i nie puka, dobrze tłumi nierówności, zawieszenie raczej sztywne. Trzymając kierownicę ma się pełną kontrolę nad pojazdem. W porównaniu z astrą którą jeździłem poprzednio to prowadzi się jak gokart.
Słaba widoczność przez tylną szybę, w lusterkach też niewiele widać, ale można się przyzwyczaić.
Dobry rozkład nawiewów z przodu, zaskoczył mnie brak możliwości skierowania ciepłego powietrza na twarz.
W C-klasie u kolegi miejsca jakby więcej ale tu kierowca czuje się zespolony z samochodem. Przeważnie jeżdżę sam więc nie wiem jak pasażerowie, ale mi wystarcza w zupełności.
Z racji wieku i tego że to diesel oceniam bardzo dobrze.
Jeżdżąć normalnie można uzyskać średnią 6,5l/100km, w trasie spokojnie poniżej 6l.
Polecam to autko, ale pod warunkiem że nie jest "zajeżdżone´ a o takie raczej u nas trudno. Lepiej przepłacić troche i mieć porządny sprzęt niż kupić "okazję" która się okaże skarbonką bez dna.
Jak dotąd nic się nie popsuło.

On - zużycie paliwa dla silnika 318 tds 90KM 66kW [l/100km]

6,3