Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Sedan

Młodzik, 10 lat temu
Silnik 318 tds 90KM 66kW
Rok produkcji 1995
BMW Seria 3 E36 Sedan 318 tds 90KM 66kW 1995-1998 - Oceń swoje auto
Silnik : Zrobilem 20 tys na zle zalozonym wtrysu sterujacym i złym kątem nachylenia pompy. Samochód jeździł i nie płakał. Gdy to zdiagnozowałem, naprawiłem tak jak się należy ( za wszystko 300zl) samochód jeździ nadal i nie płacze. Bardzo dobra konstrukcja
Jeżdzę nim od 3 lat, za 16sto letni wóż dalem 7800 i po przesiadce z Hyundaia Pony był to zupełnie inny świat. Wygodnie, sporo miejsca, auto bezproblemowe,wcale nie aż tak drogie w utrzymaniu (przez te 3 lata z koniecznosci wymienilem tylko pompkę w zbiorniku paliwa za 500zl). Nie jest idealne,ale przede wszystkim nie sypie się jak inne 19-letnie samochody, solidna konstrukcja, jedyny minus to zbyt mała moc do takich gabarytów pojazdu. Przy masie ok 1350kg 90km to troche za malo, wydaje mi się ze gdyby to bylo chociaz 105km dawaloby duzo wiecej frajdy z jazdy,szczegolnie ze po uplywie tylu lat kika koni uciekło. Demon prędkości to nie jest bo na autostradzie wskazowka zatrzymala sie przy 175 po dosc sporym odcinku drogi a do setki grubo ponad 10sek,ale jeśli ktoś szuka solidnego samochodu do bezstresowego przemieszczania sie z punku A do punktu B szczerze polecam, jak już jedzie to sie nie rozkraczy. Spalanie to ok. 7-8 litrów cykl mieszany. Obawiałem się przed zakupem tego samochodu bo BMW i wszyscy gadają że zniszczy finansowo, poki co, Ci co tak odradzali,ładują kase w swoje "bezawaryjne" Fordy,Ople i volkswagen które mi polecali :)

On - zużycie paliwa dla silnika 318 tds 90KM 66kW [l/100km]

7,7