Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Touring

bezy74@o2.pl, 15 lat temu
Silnik 318 tds 90KM 66kW
Rok produkcji 1997
BMW Seria 3 E36 Touring 318 tds 90KM 66kW 1994-1999 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Byłem zaskoczony ( na + ), promieniem skrętu, w roverze był jakiś kosmiczny!Tutaj super.
Jestem w pełni zadowolony, byłem przygotowany na słabe osiągi silnika,jednak brakuje mi schowków.Jest tylko jeden ,pod poduszką pasażera, na dodatek jest on płytki i mały,oraz miejsce pod podłokietnikiem.Zdecydowanie za mało.
Kultura pracy dobra,elastyczność też nie zła, natomiast za mało mocy zdecydowanie, ja w swoim dołożyłem do około 110kM,ale i to za mało.Generalnie samochód typowo w trasę, po mieście straszny muł, jedynka i dwójka krótka.Jeśli ktoś lubi jeździć powoli,to będzie zadowolony.
Bardzo dobrze i pewnie wchodzą wszystkie biegi,lewarek w sam raz ,w wersji z podłokietnikiem bardzo wygodnie.
Super ,zawieszenie bardzo dobre,ani twarde ani miękkie po prostu w sam raz.Silnik jest ustawiony wzdłuż i jest troszkę cofnięty, przez co obniża środek ciężkości.Auto fajnie trzyma się w zakrętach, chociaż trzeba pamiętać że to tylny napęd.
Nie jest zła, lecz pozostawia do życzenia, trochę przeszkadzają przednie słupki, natomiast do tyłu to raczej tylko lusterka.
Dla mnie trójka w kombi to najładniejsza bryła BMW.
Jeżdżę nim kilka miesięcy, ale nie wymieniłem filtra pyłkowego,więc prawdopodobnie to jest przyczyna słabego działania wentylacji.Chłodne powietrze jeszcze nie najgorzej ale ciepłe bardzo słabo.Długo trzeba czekać, a potem zaraz zmieniać bo jak już zacznie grzać to ugotować się można,ale to prawdopodobnie wina filtra.I jeszcze jedno: wiatrak bardzo głośno chodzi,tak mniej więcej od połowy natężenia nie da się już wytrzymać (chyba uszkodzone łożysko).
Słabo, kierowca i pasażer mają miejsca w sam raz ,ale z tyłu lipa.Bagażnik jak na kombi też mały tyle że można wozić wyższe rzeczy.Niestety to 3-ka.Kombi ma taką samą długość jak coupe czy sedan.To mówi samo za siebie.Ciasno!
W normie, przy większych prędkościach mocno szumi, silnik nie źle ale też słychać.Radyjko trochę głośniej i jest ok.
Jeśli robisz trasy, to będziesz zadowolony.Przy rozsądnej jeździe weźmie poniżej 6l.Jeśli jeździsz tylko po mieście, a do pracy masz mniej niż 3km, to weź 1.6benz. bo nie dość że weźmie z 9l, to jeszcze rozwalisz silnik.
Ja kupiłem bardzo tanio ,bo nie chciał odpalać, około 4tys. mniej niż chodziły,dla mnie jak na razie dobrze.Świetnie się jeździ,niedużo pali,nic się nie psuje,ceny zamienników jak w innych autach.
Jak dotąd wymieniłem komplet świec (kupiłem z 3-ma nie działającymi) i żarówkę od pozycji z tyłu.
Brak ( i oby tak dalej)

On - zużycie paliwa dla silnika 318 tds 90KM 66kW [l/100km]