Lista ocen BMW Seria 3 E46 Sedan 1.9 318i 118KM 87kW 1998-2001 (28) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 34 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Grzesiek
Sedan 1.9 318i 118KM 87kW
Kupując samochód mający blisko 200tyś km przebiegu trzeba się liczyć z tym, że coś będzie do roboty. Jak ktoś kupuje samochód z 2000 roku i płacze, że to się zepsuło, że to się zepsuło, że samochód beznadziejny i nie poleca to niech nie wylewa tych śmiesznych smutków na forum. Mam rok samochód i strzeliła mi uszczelka pod głowicą. Auto ma 200tyś km przebiegu więc mogła się zdarzyć taka sprawa i nie traktuje tego, jako powód do narzekania na...
~mysza1231
Sedan 1.9 318i 118KM 87kW
Czy ja wiem. Chyba najbardziej denerwującą usterką jest tzw. "jeż". Jest to czujnik od nawiewu, który uszkodzony lubi sobie go włączyć, szczególnie wtedy gdy auto jest zamknięte i nas nie ma. Skutkuje to wyładowanym akumulatorem i płaczem rano przed pracą. Koszt wymiany jest niewielki. Jeżeli w twoim E46 ucieka prąd, a wykluczyłeś lampki, polecam najpierw sprawdzić ten element.
~Mariusz Wisniewski / autoszaniec
Sedan 1.9 318i 118KM 87kW
Kupilem to auto z przebiegiem 29 tys km mialo 5 lat teraz ma 6 i przebieg 45 tys przez te 16 tys km nie mialem zadnych niespodzianek jest to moje pierwsze bezawaryjne auto. Wczesniej posidalem modele (w tym PEUGEOT 607)dwa razy drozsze lecz 10 razy bardziej zawodne. Byc moze sekret mojego sukcesu polega na malym przebiegu tegoz auta oraz bekolizyjnej przeszlosci.
~Johnny
Sedan 1.9 318i 118KM 87kW
Gumy w zawieszeniu. Łączniki stablizatora.Tuleje wahaczy tylnych. Dość drogie są wahacze przednie ale można je kupić taniej z anglików :) Rdza na masce. Wyciek oleju spod filtra oleju w 1.9
~kubus
Sedan 1.9 318i 118KM 87kW
Jak na auto 10 - letnie bardzo dobrze, choć tak naprawdę będę mógł się wypowiedzieć w tej kwaestii dopiero za rok. Z tego co zauważyłem to jest kilka drobnych rzeczy, które trzeba zrobić.
~Paweł
Sedan 1.9 318i 118KM 87kW
Z czasem padają czujniki np. oleju. Układ chłodzenie to słaba strona silnika. Musiałem wymienić zestaw naprawczy zamka drzwi kierowcy. Szyba przednia od pasażera coś mi wolno zamyka.
~mrkomar
Sedan 1.9 318i 118KM 87kW
Jak na razie nic nie zawiodło, więc wystawiam maksymalną ocenę. Wszytko działa jak należy, patrząc na opinie innych użytkowników E46 mam nadzieję, że psuć się nie zacznie :)
~mrukm
Sedan 1.9 318i 118KM 87kW
W tym wieku auto 15 lat zaczyna wychodzić rdza przy nadkolach. i klapie bagażnika. Przypadłość tego modelu. Zawieszenie również szybko leci drążki itd.
~Adriqq
Sedan 1.9 318i 118KM 87kW
Czujniki chłodnicy i klocków hamulcowych, często wywalają błędy i trzeba je korygować. Poza tym tylko listwy, musiałem wymienić prawie wszystkie...
~schadook
Sedan 1.9 318i 118KM 87kW
znana wszystkim fanom i użytkownikom przypadłość padającego czujnika poziomu oleju, mnie na razie nie dotyczy ale spotykam się z tym dość często.
BMW Seria 3 E46 Sedan