Lista ocen BMW Seria 3 E46 Touring (139) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 98 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krakus 2
Touring 318 d 115KM 85kW
bez zmian, dalej perfekcyjnie działa. Zmieniłem sprzęło i dwumase. Biegi lekko wchodzą, no jedynie po poprawce mocy przydałyby się dłuższe przełożenia bo szybko trzeba zmieniać biegi. Np wyprzedzam 1 auto na bucie w podłodze - 3 bieg- przy 60km a po zakończeniu manewru mam na budziku już 115 km
~Andi
Touring 320 d 150KM 110kW
Manual 6 biegowy jak najbardziej jest ok - oszczedny w dluzszej trasie mozna zejsc na 5,5 i ponizej , normalne jazdy to: spalanie w trasie od 5,9-6,2 na miejscu 7-7,4. Jak dla mnie automat to jedyny sluszny wybor . Skrzynia 5 ma min lepsze osiagi kosztem spalania.
~micwyd8540
Touring 320 d 150KM 110kW
skrzynia hmy... jak na swoj wiek, przebieg, to chodzi idealnie, tzn. nie szarpie, nie zgrzyta a w poprzednim aucie przebieg mialem 63 tys, i moge powiedziec ze w bmw mam przejechane prawie 250tys i chodzi porównywalnie dobrze a nawet wydaje mi sie ze pLynniej..
~Przem777
Touring 320 d 136KM 100kW
Skrzynia pod kątem przełożeń, charakterystyczna dla BMW, długie biegi wymagają przyzwyczajenia się, ale można to ładnie wykorzystać lub męczyć samochód za wysokim biegiem. Niestety, nie lubi tego. Po wymianie kołeczków ustalających, poprawił się komfort wrzucania biegów.
~Maciek
Touring 330 i 231KM 170kW
Dobrze ale wymaga zestawu naprawczego co zdarza sie przy tym silniku jak i przy m52b28.chodzi o to ze na zimnym silniku dzwignia ustawiona jest na 5tce zamiast po srodku.jak sie rozgrzeje wszystko wraca do normy.jest wtedy bardzo precyzyjnie.zestaw naprawczy to koszt okolo 50zl
~Rafał
Touring 320 d 150KM 110kW
MINUS za włącznie biegu wstecznego (to już w BMW tradycja; sama praca- synchronizacja i skok dźwigni - duży plus - innym markom daleko. Sprzęgło jest trwałe i przy prawidłowej eksploatacji wytrzyma setki tys km, co przy dieslach w dzisiejszych czasach to prawdziwa rzadkość.
~Tomek
Touring 330 d X 184KM 135kW
Po zakupie auta z przebiegiem około 200tys miałem lekkie szarpnięcia z biegu 4 na 5 ,powodem tego było tzw uszkodzenie 5 kosza co skutkowało w moim przypadku całkowitym remontem skrzyni ,po remoncie efekt pracy skrzyni super ale koszt bardzo duży około 5 tys.
~Sebastian
Touring 320 d 150KM 110kW
Szczerze spodziewałem się więcej po bmw, nie jest tak precyzyjna jak sobie wyobrażałem ale jest ok. Bardzo czułe sprzęgło trzeba się nauczyć z nim obchodzić aby płynnie zmieniać biegi. Czasem delikatnie trzęsie autem przy ruszaniu (ten typ tak ma)
~piter
Touring 330 d 184KM 135kW
No niestety tu nie pochwalę, tragedii nie ma, ale też mogłaby być zdecydowanie bardziej precyzyjna, przy moim przebiegu jest już lekko wyrobiona, nie zaszkodziłoby zrobić małego remontu (są zestawy naprawcze, niezbyt skomplikowana operacja)
~qgarmin
Touring 330 d 184KM 135kW
działa z małym opóźnieniem, ale jest dobrze.Jest to skrzynia produkcji GM,ale wystarczy dbać o nią,wymieniać olej co około 80tyś.km,nie słuchać fachowców w ASO.Olej jaki polecam to Motul dexron III.Do tego filtr z uszczelką np.Febi-występuje w zestawie.
BMW Seria 3 E46 Touring