Lista ocen BMW Seria 5 E34 (239) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 298 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krzysiaczek19881
Sedan 520 i 24V 150KM 110kW
Źle jak nie zatrą się szczotki to połamią się łopatki, jak nie połamią się łopatki to padnie opornica dmuchawy, jak nie to to zablokowane klapki nawiewu. Trzeba pilnować bardzo płynu chłodniczego bo gdy trochę zbraknie to zaraz w zimie w aucie mamy zimę bo wcale nie grzeje. Sprężarka klimatyzacji się zatarła nawet nie będę tego robił bo... po co
~wlochu01
Touring 2.0 520i 150KM 110kW
Ogrzewanie i klima (dwustrefowa) bardzo dobre. Kiedy szyby parują trzeba wymienic filtr kabinowy i wszystko będzie ok. W upały nawet kiedy mocno jest nagrzane wnętrze, a klima jest sprawna, to lodówkę można miec już po chwili. Ja jestem bardzo zadowolony i jak się okazuje już uzależniłem się od klimatyzacji. KLIMA w tym aucie to podstawa.
~Igor
Touring 1.8 518i 115KM 85kW
Ogrzewanie super, autko szybko się nagrzewa zimą. Tylko trzeba znać taką zasadę, gdy wsiadamy zimą odpalamy dać odrazu na zimny nawiew, silnik nagrzeje się w moment i szybciej nagrzeję się nagrzewnica a co za tym idzie i ogrzewanie będzie sprawniej pracować. Jak na taką przestrzeń nagrzewa się naprawdę w moment
~kacper82
Sedan 520 i 129KM 95kW
Częstą usterką w E34 jest uszkodzenie "rezystora opornikowego dmuchawy" (nie jestem pewien fachowej nazwy) - jest to część trudno dostępna i dość droga... Jeżeli chodzi o bmw to polecam raczej wersję z klimatyzacją, gdyż standardowe ogrzewanie i chłodzenie może być nie wystarczające przy skrajnych temperaturach...
~Krzysztof Smoliński
Touring 2.5 525tds 143KM 105kW
Brak jakichkolwiek zastrzeżeń gdy temperatura dla prawej i lewej strony są ustawione na tą samą wartość. W momencie ustawienia różnych temperatur np. lewa 20, prawa 23 stopnie zaczynają się dziać dziwne rzeczy, których nie można próbować rozumieć. Trzeba zaakceptować.
~Daniel
Sedan 525 i 24V 192KM 141kW
Mogłoby być lepiej, mój egzemplarz ma strasznie słaby nawiew - żeby poczuć, że jakiekolwiek powietrze leci z kratek trzeba rozkręcić wentylację na 2-3 bieg, nie wiem czego to wina bo niestety ciężko mi się dokopać do filtra kabinowego :(
~Hadesmat
Touring 2.5 525tds 143KM 105kW
Nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Nie mam klimy. Pomimo tego nawet przy ostrym slońcu nawiew radzi sobie doskonale już przy drugim stopniu na 4 możliwe. Ogrzewanie? W mroźny poranek zaczyna grzać po 2 minutach jazdy. Nawiewy są świetnie umieszczone.
~hohowski@poczta.onet.pl
Sedan 525 tds 143KM 105kW
Układ wentylacji jest pokombinowany do granic i zupełnie nie spełnia założęń opisanych w instrukcji. Mimo że jest sprawny nie trzyma tak jak by chciało się stałej temperatury wewnątrz samochodu. To tylko teoria o utrzymywaniu nastawionych temperatur.
~Paweł
Sedan 535 i 211KM 155kW
Nagrzewa się bardzo szybko. W zimny dzień po 1,5-2 kilometrach w aucie już jest ciepło. Klimatyzacji w moim egzemplarzu nie ma więc latem jest ciężko. Natomiast wentylacja jest bardzo dobra - wiele punktów nadmuchu.
~ZYWY-BCE
Sedan 520 i 24V 150KM 110kW
Miałem problem od początku, jak nie padły szczotki w dmuchawie to spaliła się opornica dmuchawy. Na krótko nie podłączysz bo wszystko się zaczyna palić. Jak masz klimę w lato to masz szczęście moja nie działa.