Lista ocen BMW Seria 5 E34 Sedan 525 i 24V 192KM 141kW 1989-1995 (36) - Silnik

Na liście zabraknie 19 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Ja
Sedan 525 i 24V 192KM 141kW
bardzo ladnie rowniutko parcuje nie przygasa . w tym modelu bardzo dbac trzeba o poziomy plynow w chlodnicy poniewaz czestym mankamentem jest przegrzewanie i pekanie glowic,ale to nic trudnego powniewaz wiekszosc bemek miala juz rozbudowany komputer ktory informuje ze nam brakuje oleju plyny w spryskiwaczach plynu w chlodnicy wiec wystarczy znac niemiecki zeby poczytac komunikaty albo nawet i nie trzeba bo jest bardzo intuicyjnie zobrazowane....
~DANIEL.LZ@WP.PL
Sedan 525 i 24V 192KM 141kW
UWAGA! JEśLI KUPUJESZ SILNIKIEM 24V I SILNIK MA VANOSA ( TAKIE WYBRZUSZENIE OD STRONY CHłODNICY NA POKRYWIE ZAWORóW) TO POSłUCHAJ CZY CZASEM NIE CHROBOCZE łAńCUSZEK O OBUDOWE -TO CZęSTA AWARIA! WEJDż NA www.youtube.pl i WPISZ W WYSZUKIWARCE "VANOS" LUB "VANOS NOISE" - TAM JEST śWIETNIE TO NAGRANE. JA MIAłEM BARDZO NIEMIłą SYTUACJę Z SILNIKIEM: PęKłA GłOWICA I ZAWORY - SILNIK TRZEBA BYłO KUPIć DRUGI!!! POZA TYM PADAJą CZJNIKI WAłKA ROZRZąDU I...
~Daniel
Sedan 525 i 24V 192KM 141kW
Moja jednostka 2,5l 192ps okazała się bardzo mocna oraz bezawaryjna ( niestety nie można powiedzieć, że ekonomiczna ale kto sie nie liczy z wydatkami na paliwo kupując 2,5 l w benzynie ...niestety od czasu do czasu trzeba jej dolać trochę oleju, ale nie jest źle ( miałem a4 b5 1.8 turbo 180 ps i tam trzeba było o wiele częściej dolewać olej ) biorąc pod uwagę to że mój silnik na 100% miał cofany przebieg o jakieś 40-70 tys km :)
~DAREK Z BRZESKA
Sedan 525 i 24V 192KM 141kW
NIC DODAC NIC UJĄC , WSPANIAŁY SAMOCHÓD WSPANIAŁA WSPANIAŁA TRAKCJA, WSPANIAŁY DESIGN ORAZ MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE, KTOŚ KTO NIE JEZDZIŁ TYM SAMOCHODEM NAPEWNO DUZO STRACIŁ JEŻDZIŁEM RÓZNYMI SAMOCHODAMI ALE TEN JEST NAD PRZECIETNY SILNIK PRZEJECHAŁ 300,000 ZERO ZMĘCZENIA, NIE BIERZE OLEJU I ZAWSTYDZA NIEJEDNE NOWE FURY NA DRODZE. NIGDY GO NIE SPRZEDAM TO JEST OSTATNI OLD TIMER .KOCHAM BMW ZA TO CO ZROBILI DLA MOTORYZACJI.
~RysiekKRK
Sedan 525 i 24V 192KM 141kW
Kupiłem ten samochód z myślą o drifcie i komforcie ,takie auto co łączy sport i komfot . No i nie przejechałem sie na nim ,spala sporo ale daje sporo przyjemności z jazdy. Wcześniej jeździłem Jettą GTI 16V ,Dwoma Escortami RS2000 i powiem że to auto to jest prawidziwa sztuka,polecam wszystkim trzyma sie lepiej niz sportowe kompakty a komfort o niebo wyzrzszy!!!! pali oczywiście więcej:)
~Werner
Sedan 525 i 24V 192KM 141kW
Do oceny doskonałej brakuje dynamiczność w dolnym zakresie obrotów, czyli słaba elastyczność. Silnik trzeba trzymać na wysokich obrotach, aby żwawo się poruszać. Dynamika sama w sobie jest więcej niż dobra. Silnik wkręca się rewelacyjnie do odcinki i ma przy tym jeszcze zapas, bo po chipie potrafi kręcić nawet do 7100 obr/min. Dźwięk jednostki napędowej jest rewelacyjny - muzyka.
~Bastan
Sedan 525 i 24V 192KM 141kW
Silnik Poezja :) Kiedy przekroczy 3,5 tysiąca obrotów masz wrażenie jakby ktoś przywalił Ci w plecy kijem, poprostu ogień... A przy tym jego dźwięk dobierali chyba w filharmonii... Cudooooo.... Prawdziwe silniki BMW zaczynają się od 6 garów :) Jedynym moim malutkim zastrzerzeniem jest ospałość w dolnym zakresie obrotów ale moja żona twierdzi, że się czepiam :)
~PLNY
Sedan 525 i 24V 192KM 141kW
Kultura pracy jak to w R6 czyli bardzo gładko i bez żadnych wibracji. M50B25 jest idealnym kompromisem pomiędzy osiągami, a kosztam eksplatacji. Moc jest wystrcająca choć z czasem robi się mało;)Jedyne \"ale\" to brak wiekszej ilości Nm w dolnym zakresie obrotów.W moim przypdaku awarje jednostki nie występują, dobry olej, filtry i nic więcej.
~Paweł
Sedan 525 i 24V 192KM 141kW
Silnik mały przebieg bo 132000 to mały przebieg jak na ten silnik :) Samochód serwisowany w autoryzowanym serwisie chodzi jak igła bardzo szybko się wkręca na obroty (żadnego gazu nigdy w życiu). Chodzie równo zarówno na ciepłym jak i na zimnym silniku nie mam żadnych zastrzeżeń. Polecam ten silnik (oczywiście tylko w dobrym stanie.
Dziennik kosztów dla BMW Seria 5 E34 Sedan 525 i 24V 192KM 141kW
13,2
~Marcin gg 9948857
Sedan 525 i 24V 192KM 141kW
Muszę powiedzieć, że do tego auta ten silnik jest dopasowany wręcz idealnie. Optymalne 192 konie w zupełności wystarczają do szybkiej jazdy. Silnik pracuje bez zarzutu, dobrze wkręca się na obroty do tego przyjemnie brzmi i daje frajde z jazdy.
BMW Seria 5 E34 Sedan