Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E39 Sedan

jaceklisiewski@wp.pl, 18 lat temu
Silnik 3.0 530i 231KM 170kW
Rok produkcji 2001
BMW Seria 5 E39 Sedan 3.0 530i 231KM 170kW 2001-2003 - Oceń swoje auto
Jest to moje szoste BMW i znowu się nie zawiodłem. Za stosunkowo niewielka cenę dostajesz swietnie wykonane auto, dla ktorego trudno znaleźć alternatywę, świetny silnik, zawieszenie i układ jezdny. No i to coś :-)
Niesamowity silnik, potrafi zadziwić i wprawić w osłupienie, szczególnie przy wiekszych prędkościach. Po wczytaniu sportowego programu auto zmieniło się w potwora :-) 230 KM i 510 Nm Już w serii jest naprawdę dobrze.
skrzynia manualna, dosyć dobra. Automat jest świetny jednak dzieki temu, że jest to manual nie było problemów ze sportowym programem.
2003 rok więc konstrukcja jest dopracowana i nie ma chorób wieku dziecięcego, nic nie bylo do tej pory robione
Duże, przestronne auto, bez zastrzeżeń.
Bez zarzutu
Klimatyzacja bardzo wydajna, przy normalnym nawiewie szyby nigdy nie parują, ogrzewanie również w porządku. Dzięki webasto duży silnik szybko się nagrzewa.
Miejsca wystarczająco dla czterech osób, ze względu na szeroki tunel środkowy i wyprofilowanie kanapy piątej osobie może być niewygodnie. Dużo miejsca z przodu.
Bardzo cicho, silnik słobo słyszalny.
Bardzo ekonomiczne auto -moze dlatego, że manual, zużycie paliwa po wczytaniu programu sportowego podniosło się około 0,2 l/100 km a dynamika wzrosła nieporownywalnie.
Trudno jest mi znaleźć konkurenta dla tego modelu. Dzisiaj jest cenie auta kompaktowego a dzieli je naprawdę przepaść - oczywiście na korzyść BMW
Nie zanotowałem nic denerwującego, może to, że zmieniarka CD na nierównych drogach nie pracuje poprawnie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0 530i 231KM 170kW [l/100km]

7,3