Lista ocen BMW Seria 5 E39 Sedan 2.5 525 tds 143KM 105kW 1996-1999 (33) - Silnik

Na liście zabraknie 25 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~TomGTDek
Sedan 2.5 525 tds 143KM 105kW
Na temat silnika 2,5 TDS jest wiele negatywnych wypowiedźi a ,że to awaryjne, dużo pali osiągi auta z tym motorem marne... I tak zdecydowałem sie na zakup tego auta! Choć musze przyznać, że pompa paliwowa była właśnie robiona jednak dopiero przy przebiegu 250tys. co do palwożerności średnie spalanie trzymam na poziomie 7,3 litra przy tym aucie to niewiele...Gorzej z osiągami 143KM to troche za mało nawet jeśli nie lubisz szaleć na drodze...
~Grzegorz
Sedan 2.5 525 tds 143KM 105kW
Nie mam pojęcia skąd ten silnik ma te złą opinie !! Mam to auto od 7 lat i z silnikiem NIC ! żadnych problemów, a nowe nie jest.Kolega ma E39 z tym samym silnikiem i również żadnych problemów. Ale jak dbasz tak masz.Dodam ze od 2 lat jeżdże z chipem,teraz ma okolo 165KM.Silnika w kabinie prawie nie słychać,kiedyś pasażer zapytał czy to benzyna!! Dla porównania mam drugie BMW z silnikiem 2.0d. Ten drugi nie jest w stanie dorównac kulturą pracy...
~zaqwsx
Sedan 2.5 525 tds 143KM 105kW
Bardzo dopracowana, wysokiej jakości, wszystko wytrzymuje dwa razy tyle co w przeciętnym samochodzie, wiem co pisze bo w życiu miałem już dobre 40 różnych samochodów. Silnik po 400 tys. nadal suchy, po ok 280 tys. padła pompa wtryskowa- przestał zapalać na ciepłym - remoncik 2800pln. Diesel, ale charakterystyka jak w benzynie mnie to się nie podobało i zrobiłem czipa od Bagora z forum na ok. 170km. efekt niesamowity ciągnie równo już od 1200...
~rafekde@poczta.onet.pl
Sedan 2.5 525 tds 143KM 105kW
Uważam, że to udana konstrukcja. Posiada wysoką kulturę pracy i przyjemny moment obrotowy. Automatyczna skrzynia pozwala pozbyć się efektu \"turbodziury\". Samochód ma problemy z ciepłym rozruchem, świetną radą są małe urządzenia elektryczne uruchamiające grzanie świec oraz zwiększające dawkę paliwa podczsa rozruchu- nothing is perfect. Jak narazie bez zająknięć.
~usmiech
Sedan 2.5 525 tds 143KM 105kW
Silnik jest wytrzymały lecz tylko w tedy kiedy jeździ się spokojnie. TDS nie lubi jak mu się daje po cylindrach. Najgorsze jest jak oddaje się nie wykwalifikowanemu mechanikowi do naprawy taki silnik. Jest on bardzo delikatny i ciężko do wyregulowania. Wiem że dużo osób narzeka, ale morał jest prosty, bo nie potrafią je naprawiać.
~T
Sedan 2.5 525 tds 143KM 105kW
6 cylindrowy w rzedzie to specjalnosc BMW. Wysoka kultura pracy. Czasami troche stuka przez 30 sek za nim sie nagrzeje po odpaleniu, ale ma wyzsza kulture pracy niz Mercedes. Na starcie pojawia sie turbodziura i tutaj troche mu brakuje. Powyzej 100km/h silnik dobrze sobie radzi ze spora gablota. 4 za turbodziure.
~tommy
Sedan 2.5 525 tds 143KM 105kW
silnik chyba najgorszy z calej gamy w e39 ale mimo to po 3 latach użytkowania i pokonaniu prawie 100k km ( łącznie 350k) 100% zero ubytków oleju zero problemów z turbo. troszeczkę za slaby na to auto dlatego 530d chyba lepsze rozwiązanie.TDS silnik raczej dla spokojnych kierowców.
~pocisk
Sedan 2.5 525 tds 143KM 105kW
Piękny dźwięk .poza drobnymi wyciekami.ok. Przez jazdę brata doszło do przegrzania głowicy.Następstwem czego byla naprawa pękniętej głowicy,uszczelka ,wymiana wtrysków,wymiana świec żarowych .Naprawy podjąłem sie sam.Teraz po jest miło posłuchac i jezdzic
~LENNOX102
Sedan 2.5 525 tds 143KM 105kW
Silnik to porażka, ledwo się zapali jakaś kontrolka ze awaria i koniec jazdy. Auto kupiłem za 15tys. zl wsadziłem 6tys. Szybko sprzedałem auto i kupiłem benzyne w gazie. Przez rok czasu kupiłem 3 pompy paliwowe
Dziennik kosztów dla BMW Seria 5 E39 Sedan 2.5 525 tds 143KM 105kW
7,4
~PawełPn19
Sedan 2.5 525 tds 143KM 105kW
Mimo tylko 143kM przy dość sporej masie auta daje rade. Gdy mamy auto zapakowane i do tego mamy cztery osoby no to odczujemy różnicę w przyspieszaniu i to dużą.
BMW Seria 5 E39 Sedan