Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E39 Sedan

wuq@vp.pl, 13 lat temu
Silnik 3.0 530d 193KM 142kW
Rok produkcji 2001
BMW Seria 5 E39 Sedan 3.0 530d 193KM 142kW 2001-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : nie do zajechania.
To samochód z klasą nie dla łebka, dusigrosza czy baby. 200 koni mechanicznych musi spalić to 9-10L bez gadania. Silnik z rozrządem na łańcuchu, bez awaryjny, mocny, szybki. Wyprzedzenie kilku samochodów za jednym depnięciem to pestka. Duże wydatki zdarzają sie sporadycznie ale ciągłe dokładanie po 100zł do jakiegoś peugeota czy opla wyjdzie 2 razy więcej. Ubezpieczenie samochodu to wcale nie są duże koszty w porównaniu z np 2litrowym. Przyznam się... przed zakupem byłem przeciwny BMW, teraz wiem że nigdy nie kupie innego auta... chyba że będzie mnie stać na Mustanga. Jak ktoś przejedzie się BMW to nie będzie chciał innego :). Jeśli ktoś boi się 3litrowego auta to proponuje \"zaszaleć\" i go kupić :) ja nie żałuje.
Silnik morderca nie do zajechania... 193KM dają ogromne wrażenia z jazdy. Wyprzedzenie kilku samochodów za jednym depnięciem to pestka. Rozrząd na łańcuchu dożywotni więc możemy zapomnieć o dużych kosztach wymiany. No i ten warkot na wyższych obrotach... muzyka :) Ogólnie silnik perfekcja.
Mam automat, już nie chce manuala :) bardzo wygodny, szybki, bezawaryjny.
Samochód bardzo dobrze trzyma się drogi, nie czuć żadnych dziur, nie kołysa samochodem na wybojach. Ogólnie BDB. Podobno niektórym zawieszenie się sypie ale mi osobiście się to jeszcze nie zdarzyło. Kontrola trakcji nawet w zimie trzyma samochód jak na szynach.
Widoczność bardzo dobra jedynie przy cofaniu troche cienko widać z tyłu ale idzie się przyzwyczaić :) poza tym mam czujniki parkowania więc wogóle mi to nie przeszkadza.
Bez zarzutów. Wszystko na swoim miejscu. Wielofunkcyjna kierownica to bardzo fajny bajer :)
Klima działa bardzo szybko i efektywnie. To samo jest z ogrzewaniem. Webasto działa bardzo dobrze. Wentylacja w tym aucie jest bardzo dobra... w deszczowe dni nie mam problemów z zaparowanymi szybami.
BMW 5 to duży samochód. W środku jest wiele miejsca, bagażnik bardzo pojemny, nogi nie bolą po dłuższej jeździe. Fotele bardzo wygodne.
W aucie jest tak cicho że czasem gdy popatrzymy na licznik to możemy się zdziwić. Nawet przy prędkości ponad 160km/h jest bardzo cicho, nie słuchać nic oprócz pasażerów i muzyki.
Zużycie paliwa jak na 3-litrowy silnik i prawie 200KM jest bardzo dobre. W trasie samochód nie spala mi więcej jak 7,5L. W mieście na zimnym silniku dochodzi nawet do 11L. W cyklu mieszanym wychodzi około 9-9,5L. To nie prawda że ten samochód nas zje :). Co do awarii to takowe w tym samochodzie raczej nie występują. Wymiana oleju to koszt około 500zł, wymiana 2 opon to koszt 900zł. Owszem drogo ale na dłuższą mete wychodzi dużo mniej niż dokładanie do jakiegoś pierdziela. A i nerwów dużo mniej zjedzonych.
W tej cenie nie znajdziemy lepszego autka.
10letni samochód nigdy nie będzie ideałem. Pękające guziczki od klimy to norma w tym modelu. Ale wystarczy podkleić kropelką i wszystko jest git.
Przez ten samochód zapomniałem co to poważna usterka. Ahh no tak... nie polecam amatorskiego wgrywania nowego softu do komputera bo potem dzieją sie różne cyrki.

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 530d 193KM 142kW [l/100km]

9,3