Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E60 Sedan

Silnik 2.2 520i 170KM 125kW
Rok produkcji 2004
BMW Seria 5 E60 Sedan 2.2 520i 170KM 125kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Kultura pracy
Silnik : uwaga na system zmiennych faz kolektora dolotowego- jest tam klapka, która po większym przebiegu może się poluzować i wpaść do silnika niszcząc go !
Zawieszenie : Oryginały BMW- strasznie drogie, ale jest lekarstwo LEMFORDER czyli to samo co oryginały, ale bez logo
Jestem zakochany w tym aucie :) Rewelacyjny pojazd, dokładnie taki jakiego szukałem. Rozważałem także Audi A6 2,4 ale niestety większość egzemplarzy okazywała się strasznymi golasami. Auto jest kosztowne w utrzymaniu, serwis dla ludzi nie przyzwyczajonych to takich aut bardzo drogi. To nie jest pojazd dla ludzi zarabiających średnią krajową- każda naprawa będzie rujnować budżet, tak samo jak tankowanie.
To moje pierwsze auto z segmentu premium. Silnik jest bardzo elastyczny, zadziwia kulturą pracy, choć po przejechaniu kilku tysięcy km odczuwam mały niedosyt mocy :) Ideałem byłoby 530i.
Skrzynia ma długie przełożenia, zaletą tego jest niskie spalanie, mankamentem to, że chcąc szybko wyprzedzić trzeba zredukować o 1 a czasem nawet o 2 biegi. Przy prędkości autostradowej 130km/h auto ma dopiero 3000 obr/min na 6 biegu.
Idealny na niemieckie drogi, niestety ale u nas auto mocno myszkuje w koleinach i mocno trzeba trzymać kierownicę.
Siedzi się nisko, można się poczuć \"obudowanym\" w tym pojeździe. Auto ma zwartą bryłę, w mieście często ciężko zaparkować- pojazd jest duży. Lusterka są wystarczające, widok na wszystkie strony jest dobry. Przednie słupki są szerokie i trochę ograniczają widoczność.
Obsługa wszystkich urządzeń jest intuicyjna, wszystko jest świetnie rozmieszczone.
Rewelacja !!!
Przestrzeni jest bardzo dużo, nawet bardzo wysokiemu kierowcy nie zabraknie przestrzeni. Z tyłu podobnie.
Silnika nie słychać wogule, jest to trochę mylące, gdyż wcale nie czuć w tym samochodzie prędkości. Zawieszenie o ile jest sprawne pracuje bezszelestnie.
Biorąc pod uwagę sporą masę pojazdu, napęd na tył i szerokie opony to spalanie jest niskie. U mnie wynosi ono średnio 9,5-10/100km zależnie od warunków na drodze. Spalanie w trasie to ok 7,5l benzyny. Tankuję Vervę 98. Nie jestem wariatem, ale też nie jeżdżę na emeryta. Zanim zakupiłem ten pojazd planowałem założyć instalację LPG. Teraz wiem, że przy moich obecnych przebiegach- 1200-1500km miesięcznie jest to po prostu nieopłacalne. Gaz zwracałby się długo, a pojazd wymagałby częstszych zmian filtrów, świec, oleju i dodatkowych czynności serwisowych.
Ceny do najniższych nie należą, ale to w końcu klasa premium.
Obecnie nie mogę napisać nic. Poprzedni właściciel nieco zaniedbał serwisowanie- na start wymiana kilku wahaczy, tulejek, regulator alternatora, część od zmiennych faz kolektora dolotowego, filtrów, klocków, płynów i kilka innych drobiazgów na kwotę 7000zł wszystkie częsci oryginalne BMW, zawieszenie Lemforder czyli to samo co na pierwszy montaż w fabryce. Polecam szukać dobrego serwisu nieautoryzowanego np. CARFIX w Szczecinie
j.w

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.2 520i 170KM 125kW [l/100km]