Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E60 Sedan

Sojan13, 4 lata temu
Silnik 2.2 520i 170KM 125kW
Rok produkcji 2004
BMW Seria 5 E60 Sedan 2.2 520i 170KM 125kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Zmieniać olej co 10/12 tysięcy a nie zajeździ się go :)
Karoseria : Genialne zabezpieczenie antykorozyjne
Zawieszenie : Swoje kosztuje jednak jest cholernie wytrzymałe i wspaniale pokonuje nierówności
Układ elektryczny : Masa czujników i elektryki w fazie raczkowania. A to czujniczek od abs-u zeświruje A to czujnik ciśnienia oparów w zbiorniku jednak są to pierdoły :)
Generalnie auto jest komfortowe, bezpieczne oraz jak na moją jazdę dość oszczędne i dynamiczne. Ma parę mankamentów jednak eliminacja ich nie jest ani droga ani zbytnio skomplikowana.
Wybrałem pewny model od prywatnej osoby. Z silnikiem nie miałem żadnych problemów a moc wydaje się wystarczająca. Miałem jedynie zastrzeżenia co do osprzętu :)
Biegi wchodzą gładko i w miarę precyzyjnie. Jednak czasem trzeba powalczyć z drugim biegiem :)
Układ jezdny zasługuje na 5 gwiazdek z marszu. Jest precyzyjny i dokładny jak mało który. Jeździłem wieloma autami ale pod względem prowadzenia ten bije wszystkie. Nawet gdy pada czy nawierzchnia jest śliska nie ma mowy o wpadnięciu w poślizg.
Zero rdzy Czy schodzącego klaru, pod tym względem auto jest doskonale zabezpieczone. Jedynym chyba minusem który mogę tu zarzucić to parciejące uszczelki przy karoserii jednak auto ma swoje lata i trochę kilometrów już pokonało. Dodam że auto stoi od 2004 pod chmurką :)
Do przodu oraz na boki jak na mój średni wzrost 175 jest idealnie. Do tyłu jest lekka porażka jednak w tym wyręczają mnie czujniki zarówno z tyłu jak i z przodu. Lusterka duże i przejrzyste.
Tutaj tylko jeden duży minus za brak uchwytów na kubki z przodu... Reszta jest umiejscowiona dokładnie tam gdzie trzeba.
Auto po odpaleniu i pokonaniu 1/2 kilometrów już się nagrzewa w środku A do tego momentu ratują grzane fotele :) Klimatyzacja chłodzi bardzo szybko i skutecznie.
Z przodu miejsca jest ogrom zarówno dla kierowcy Czy pasażera. Jednak tył to całkiem inna bajka bo miejsca jest 2x tyle. Podróżując w 4 osoby na trasie 1000 km każdy wysiada wypoczęty. Problem mogą mieć jedynie osoby starsze ponieważ siedzi się dość nisko zarówno z przodu jak i z tyłu.
Przy 140 na godzinę słychać jedynie szum opon. Silnika praktycznie wcale nie słychać. Po wymianie uszczelek które się posypały jest 100 razy lepiej. Spokojnie można prowadzić rozmowę w aucie nawet przy ponad 160 :)
Nie przerażają spalanie w mieście oscyluje w okolicy 10 litrów, na trasie 8 litrów. Ja użytkuję auto w Niemczech gdzie zwykłą szosą z ograniczeniem 100 na godzinę i paroma miasteczkami po drodze wychodzę ze spalaniem 7,5-8 litrów. Niektóre części tańsze A inne droższe. Warto na pewno zainwestować w dobre hamulce i starać się ogólnie kupować pewne części A auto będzie służyło latami :)
Za samochód zapłaciłem 5500€ i przez obecny okres użytkowania 2 lata włożyłem może kilka tyś jednak większość były to zaniedbania ze strony poprzedniego właściciela. Nie wymienił uszczelki na podszybiu i pach padł silnik wycieraczek, nie wymienił węża od odmy oleju pach wąż pękł. Tak więc jeżeli ktoś dbał wcześniej i ma się udokumentowaną historię pojazdu można śmiało brać. Jakość wykonania na najwyższym poziomie nie widać żadnych wytarć przycisków Czy wytartej skóry :)
-Przepływomierz powietrza -Węże odmy oleju -Silnik wycieraczek -Czujnik ciśnienia w zbiorniku paliwa To chyba wszystko poza zwykłą eksploatacją jednak żadna z powyższych usterek nie spowodowała zatrzymania auta i powrotu na lawecie :)
Nie miałem żadnej poważnej usterki i myślę że tak jeszcze długo pozostanie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.2 520i 170KM 125kW [l/100km]

12,0