Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E60 Touring

Silnik 530 d 231KM 170kW
Rok produkcji 2006
BMW Seria 5 E60 Touring 530 d 231KM 170kW 2005-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : 235KM w dieslu to potega
Doskonałe auto, oczywiście nie pozbawione wad. Wpakowałem sporo kasy przez 3 lata eksploatacji. Gdyby nie znajomy mechanik to bym zbankrutował, ceny w ASO kosmos!!!
To duży atut tego auta. V6 cicha jak na diesla bez znacznych wibracji. Duży moment przy niskich obrotach daje niezłego kopa! Niecałe 7s do setki powala przy tej masie pojazdu... No ale ten motor przez 3 lata był najlepszy na świecie.
Niby wszystko ok ale już ją serwisowałem przy przebiegu 90tys / wyciek oleju / dobrze że w samą porę to wykryli bo koszty były by okrutne. Praca w miarę płynna,czasami szarpnie albo przeciągnie bieg. Parę razy zdarzyło mi się w zimie że przy dużej prędkości za dużo zredukował bieg i mi tył niebezpiecznie zarzuciło.
Układ kierowniczy + zawieszenie to klasa sama dla siebie!!! Tak nie jeździ żadne auto... Może troszkę za twarde ale przy tej mocy to zrozumiałe. Odradzam opony RunonFlat!!!! Komfort podróżowania spada o 50%
Bez czujników parkowania nie polecam. Kawał auta. Cała reszta bardzo ok.
Wszystko na miejscu, znakomite materiały. Nie przesadzona stylistyka tak jak np.w Audi A6. Posiadam komfortowe siedzenia z pełna elektryką nawet po 1000km przejechanych jednorazowo czułem się wypoczęty.
Dwustrefowa klima + całe mnóstwo opcji wentylacji Tylni pasażerowie mogą sobie również \"podmuchać\" Dla mnie perfekt.
Nigdzie nie brakuje miejsca. Trochę płytki i mały bagażnik jak na ta klasę auta. Rodzina 5 osobowa będzie miała mały problemik.
To BMW nie Mercedes ani Lexus, słychać silnik. Ktoś będzie narzekał inny będzie zachwycony :) Zawieszenie jest na podobnym poziomie co w tej klasie.
Miasto 12-13l przy normalnej jeździe. No cóż 3litry trzeba zalać :) Trasa do 140km - 7-8l Trasa powyżej 150 8-9l
Nowy w tej wersji kosztuje 250tyś... Ja 3 letniego kupiłem za 80 tyś. Uważam że przy tych właściwościach jezdnych tym motorze i rewelacyjnym wyposażeniu jest bardzo dobrze.
Z drobiazgami nie ma problemu. Nic nie meczy na co dzień. Zawieszenie daje rade po naszych drogach.
Przy 110 tys przebiegu padło mi koło masowe, sprężarka od klimy i zaliczyłem duzy serwis skrzyni aut. Porażka!

On - zużycie paliwa dla silnika 530 d 231KM 170kW [l/100km]

9,6