Ocena kierowcy - BMW Seria 5 F10-F11 Limuzyna

Silnik 520d 184KM 135kW
Rok produkcji 2010
BMW Seria 5 F10-F11 Limuzyna 520d 184KM 135kW 2010-2014 - Oceń swoje auto
Inne : Piękne, doskonale wykończone wnętrze
Auto jest po prostu piękne, ale w kilku detalach rozczarowuje. Jeśli rozważacie zakup nowej 5 to koniecznie z większym silnikiem
Podstawowy silnik 2.0 D jest za słaby do tego samochodu. Pracuje bardzo cicho, kulturalnie, w środku trudno rozpoznac,że to diesel.Skrzynia biegów w ustawieniach sport podczas jazdy w mieście, potrafi byc bardzo narowista i nieżle czasami szarpnie, biegów jest aż 8 i czasami mam wrażenie że jest ich za dużo, biegi zmieniane są przy bardzo niskich obrotach silnika, co odbija się nieco na przyjemności z jazdy. Dźwięk silnika jest beznadziejny.
Nie ma rewelacji, potrafi nieżle stuknąc na wyboju, czuc że auto jest ciężkie, duża średnica zawracania, ale fakt, ogólny komfort jazdy jest bardzo wysoki. Mam wersję z regulacją twardości zawieszenia i to działa wyśmienicie
Widocznośc jest dobra tylko do przodu, na boki jest bardzo ograniczona przez potężne słupki i masywne ( doskonałe zresztą) opcjonalne komfortowe fotele, których ogromne zagłówki skutecznie utrudniają spojrzenie w prawo i do tyłu. Do lusterek trzeba się przyzwyczaic, inną perspektywę dają lusterka boczne, inną wsteczne. Warto dopłacic za czujniki parkowania i kamerę cofania - niesamowicie pomocna
Prawie bardzo dobrze, system i drive jest przejrzysty i intuicyjny, wiele przycisków na kierownicy znacznie ułatwia codzienne życie, brakuje mi dużego, czytelnego zegarka, godzinę można oczywiście odczytac w kilku miejscach na tablicy, ale ale to takie malutkie cyferki, że ciagle ich szukam, może się przyzwyczję.
W deszczowe dni konieczna jest jazda w włączoną klimatyzacją, mnie to nie przeszkadza, nawiewy są cichutkie i efektywne, ogrzewanie foteli jest za mocne, nawet w położeniu minimum pali w tyłek całkiem całkiem
Tu naprawdę tylko przeciętnie, nawet z przodu nie ma poczucia dużej przestrzeni poprzez fakt zabudowania konsoli wokól kierowcy, z tyłu więcej miejsca jest chyba w Golfie. Bagażnik duży, ale wąski i bardzo głęboki, zdumiewająco słabo wykończony - brzydkie wykładziny, szare bure stalowe punkty mocowania siatki (którą trzeba kupic osobno), jeden lichy haczyk na podwieszenie małej siatki z zakupami, wstyd!
Bardzo mocny punky samochodu!, jest bardzo cicho przy normalnej jeżdzie, na autostradzie do 180 km również,ale nawet topowy zestaw audio jaki jest w moim samochodzie jest wg mnie zaledwie przeciętny.
dobrze, ok 8 litrów przeciętnie, podstawowy serwis przez 5 lat za darmo
Czy warto wydac 260 000 za ten samochód? Mam trochę wąpliwości, ale chyba nie