Ocena kierowcy - BMW Seria 5 F10-F11 Limuzyna

Silnik 520d 184KM 135kW
Rok produkcji 2012
Okres użytkowania: 5 lat
BMW Seria 5 F10-F11 Limuzyna 520d 184KM 135kW 2010-2014 - Oceń swoje auto
Karoseria : Zarówno wygląd jak i wnętrze, które pozytywnie nastraja i zachęca do odbywania długich podróży.
Przyznam, że nie wiem skąd negatywne opinie na temat tego samochodu i silnika. Natłukłem już ponad 230 tys. bez specjalnego opiekowania się autem i jedyną awarią jaką miałem to wyłączenie się podświetlenia zegarów po jeździe w ulewnym deszczu (następnego dnia już wszystko działało). Poprzednie samochody sprzedawałem nim dobiły do 150 tys. ale ten spisuje się tak znakomicie i daje tyle przyjemności, że nawet nie myślę o sprzedaży.
Bez żadnych problemów. 233 tys. przebiegu, rozrząd nie ruszany. Jedyne co wymieniałem to poduszki silnika przy przebiegu 170 tys. Przydałoby się więcej mocy, bardzo niskie spalanie.
Znakomita. Pracuje bardzo komfortowo i zdecydowanie, nie ma gwałtownych zasprzęgleń a niskich biegach znanych z dwusprzęgłówek.
Raczej komfortowy niż sportowy.
Mimo 8 lat nadal wygląda świeżo i atrakcyjnie, jak dla mnie jest lepsza od obecnego modelu G
Nie mam uwag. Widać co trzeba. Dobry kształt lusterek bocznych i znakomite działanie czujników parkowania - szybkie i precyzyjne, w innych markach różnie z tym bywa.
Doskonała, wszystko jest znakomicie dopracowane.
Jedna z mocniejszych stron tego samochodu.
Wspomniane wyłączenie podświetlenia i wymiana poduszek silnika, jednak to drugie przy dieslu traktuję jako normalnie zużywający się materiał eksploatacyjny.

On - zużycie paliwa dla silnika 520d 184KM 135kW [l/100km]

8,1