Ocena kierowcy - BMW Seria 5 G30-G31 Limuzyna

Rok produkcji 2019
BMW Seria 5 G30-G31 Limuzyna 530i 252KM 185kW 2016-2020 - Oceń swoje auto
Silnik : Elastyczny zawsze
Inne : Brak
Dobre auto do jazdy na codzień, nie ma co BMW nie kupuje sie dla przestrzeni czy dla mega komfortu. Jak tego szukasz to lepiej idz do Skody albo innego Audi.
Milo się wkręca , elastyczny zawsze rwie do przodu. Przy trybie comfort wolniej reaguje.
ZF wiadomo !
Zawieszenie podstawowe ale robi swoje , powoduje że auto przykleja się w zakręcie.
Niby sporo miejsca ale komfortu lepiej szukać gdzie indziej. Bagażnik niby spory ale polega przy dwóch walizkach. Auto wydaje się mniejsze niż w rzeczywistości. Poza tym wiadomo w BMW czuć że samochód jest zbudowany wokół i dla kierowcy.
Codziennie cofam 150m podjazdem , daje rade . Plus za obniżane lusterko z prawej strony.
Wszystko jest na swoim miejscu. Niemiecka precyzja, klima co 0.5 stopnia, nawigacja podaje komunikaty co do centymetra. Fotele podstawowe nie tak wygodne jak np w Volvo. Tylna kanapa wydaje mi sie jakoś nisko ale jeszcze na niej nie siedziałem. Głęboki bagażnik.
Wydaje mi sie że czasami klima wariuje i bucha ciepłym. Ogrzewanie postojowe grzeje do przesady.
To nie Skoda ! Ma sie dobrze prowadzić a nie wozić meble z Ikei.
Cichutko kiedy trzeba , przy ostrzejszej jeździe Milo mruczy jak na te pojemność.
Przegląd pokazuje sie co dwa lata lub 30 tys. Niby jest usługa wsparcia i concierge ale Pani mi wyrecytowała instrukcje w praktyce to zbędne i nie ma sensu.
Chyba Najdroższe auto w klasie. Audi a6 , Volvo sporo tańsze. Merca nie porównywałem. Ale BMW ma też słabe rabaty dla firm i jakos kiepsko liczą w wynajmie DT.
Samoistnie wyłącza się automatyczny tempomat. Concierge nie wie co to jest. Trzeba jechać na serwis i zostawić auto do diagnozy ..
Nic się nie objawiło.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 530i 252KM 185kW [l/100km]