Lista ocen BMW X1 F48 Crossover Facelifting (8) - Silnik

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~czelo
Crossover Facelifting 2.0 18d 150KM 110kW
Daje radę , dalszą opinię podam jak się dotrze ,ponieważ na razie nie "deptam" więc nie do końca wiem co prezentuje. Na dotarciu do normalnej jazdy wystarczający, czuć mimo x-drive moment obrotowy. Jest czym wyprzedzić ,lecz nie gniecie w fotel jakoś wybitnie. Mógł by być cichszy - słychać diesla ale tylko na zewnątrz. W kabinie wrażenie jest takie, że słychać umiarkowanie i chyba mniej jak benzynę 20i.
~Croft
Crossover Facelifting 2.0 25i 231KM 170kW
Mocna, szybka benzyna. Daje dużo zadowolenia i satysfakcji. Wyposażona w 231 KM co przy tej wadze daje 6,5 sekundy do setki oraz do tego przyjemne “odksztuszanie” z obu rur. Bez kompleksów. Motor godny BMW, daje “radość z jazdy” (może stylizacja M-pakietu to trochę na wyrost, ale dziś takie czasy, że różne topowe znaczki mamy nawet w 3 cylindrówkach).
~Mavero
Crossover Facelifting 1.5 18i 140KM 103kW
Jak na swoją moc i pojemność naprawdę dynamiczny, zwłaszcza w trybie Sport. Wydaje mi się, że to kwestia podwójnej turbiny, która wydobywa "kopa" na dość szerokim spektrum obrotów. Oczywiście ma opóźnienie na pedale, jak każdy taki silnik, ale przy Sport, o ile się nie startuje ze stania, jest minimalne albo nie ma go wcale.
~Mavero
Crossover Facelifting 1.5 18i 140KM 103kW
Dla żwawej jazdy trzeba korzystać z trybu Sport i wtedy jest fajnie. Trochę za mało mocy dla płynnego poruszania się w trybie Comfort, a EcoPro tylko na dłuższe trasy (po rozpędzeniu się) albo na korki. Niestety, przez "wyżyłowanie" silnika za dużo pali jeśli chce się zachować przyzwoitą dynamikę i płynność jazdy.
~PabloPablito91
Crossover Facelifting 2.0 20i 192KM 141kW
Niecałe 200KM z xDrive całkowicie wystarcza dla tak małego SUV(SAV)'a. Samochód traktuję jako 'to większe' w domu i kupione z myślą o powiększeniu rodziny (2+1). Chciałem uniknąć kombi stąd padło na SUVa. Dla naszej trójki (zarówno dla mnie jak i dla żony) silnik i napęd jest totalnie wystarczający.
~Janek
Crossover Facelifting 1.5 18i 140KM 103kW
Cichy, oszczędny, dynamiczny kiedy potrzeba w ramach swoich możliwości i pojemności.
~Henryk
Crossover Facelifting 2.0 20d 190KM 140kW