Lista ocen BMW X5 F15 (21) - Silnik

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Larry
SUV xDrive25d 231KM 170kW
Jak BMW zaprezentowało X5 z 2-litrowym dieslem, to pukałem się w głowę. Parę lat później sytuacja ułożyła się tak, że samochód znalazł się na liście moich potencjalnych wyborów. Postanowiłem, że go sprawdzę i podejdę doń bez uprzedzeń. Przeżyłem potężne zaskoczenie i zdecydowanie było ono pozytywne - ten silnik naprawdę daje radę w tym samochodzie, a subiektywnie wydaje się bardziej dynamiczny niż 520dX F10, którym jeździłem wcześniej....
~Karol
SUV xDrive25d 231KM 170kW
Silnik pozytywnie mnie zaskoczył. Pomimo tego, że jest to 4-cylindrowy diesel to wyciszenie jest naprawdę ok i dźwięk nie jest irytujący. Dzięki momentowi obrotowemu wynoszącemu 500 Nm samochód nie jest też zawalidrogą (7,7 sekundy do 100 km/h) i nie czuć tak bardzo jego wagi. Podobno model przed liftingiem, tzn. wersja 218 KM jest wyraźnie wolniejsza i głośniejsza. Jeździłem serią 5 F10 z 6-cylindrowym dieslem i kupując X5 jako nowy samochód...
~Maciek
SUV xDrive30d 258KM 190kW
Silnik n57d30a po 202 tys słychać panewkę ,to nie jest stare dobre m57 nie łudzcie się że ten silnik wytrzyma więcej ,używany silnik losowa sprawa a remont tylko na oryginalnym wale i też nie wiadomo czy będzie robił przebiegi zastanówcie się czy macie czas na naprawy o pieniądzach nie pisze bo kogo stać na to auto stać i na naprawę ale to nie jest już dobry 3.0d od BMW
~Maciek
SUV xDrive25d 231KM 170kW
Kiedyś jakby mi ktoś powiedział ze kupuje x5 z 2.0 to lekko się uśmiechałem, zmieniłem zdanie mocno. Silnik jest bardzo wyciszony, nie czuć czterech cylindrów diesla, osiągi są wystarczające do sprawnego przemieszczania. Wydaje mi się ze aby poczuć większa różnice należy przeskoczyć na 40d lub więcej jeśli ktoś tego potrzebuje.
~Damian
SUV xDrive30d 258KM 190kW
258KM mocy, ale prawie 600nm momentu. Napędza to auto zaskakująco sprawnie. Ale nie czuć tego, że ma poniżej 7 sekund do 100 km/h. Po prostu zbiera się wyprzedza i gotowe (bez walki i wysiłku) .Do prędkości, które uznaje za bezpieczne (170-180km/h) silnik pracuje bardzo cicho i pozostaje też oszczędny (jak na masę i gabaryty)
~Griszka
SUV xDrive25d 231KM 170kW
Przy trybie Comfort wyczuwalna "dziura" mocy przy wciskaniu gazu, mniej odczuwalna w trybie Sport. Tryb EcoPro-nie wiem dla kogo? Dynamika poniżej jakiegokolwiek komfortu. Dla mojego stylu jazdy następnym razem zastanowię się o wyborze silnika o wyższej mocy.
~Damian
SUV xDrive25d 231KM 170kW
Silnik ogólnie ok tylko kilka razy psuł mi się jakiś czujnik przez który auto nie miało mocy najgorzej było na trasie gdy w trybie sport auto na wciśniętym pedale do dechy auto zwalniało i występował całkowity brak mocy auto od 0 do 40 rozpędzało się w 5 min.
~Pablo
SUV xDrive40d 313KM 230kW
Silnik 40d 313km świetnie się sprawuje, ciągnie od samego dołu, dzięki czemu nie trzeba go wysoko kręcić jak ma miejsce z silnikami benzynowymi
~Marek
M SUV 4.4 575KM 423kW
Bardzo dynamiczny, trochę głośny ale tomwada czy zaleta? Średnie spalanie 17,8 litra/100 km. Przy prędkości powyżej 200 km/h 24 litry/100
Dziennik kosztów dla BMW X5 F15
13,9
~Grzesiuf
SUV xDrive30d 258KM 190kW
Silnik wysokoprężny o 258 KM - zrywny, kiedy potrzeba oszczędny, ale kiedy chcesz przyspieszyć to nie marudzi tylko przyspiesza. Zaskakująco niskie spalanie.