Ocena kierowcy - BMW X6 E71 Crossover

Silnik xDrive 30d 245KM 180kW
Rok produkcji 2011
Okres użytkowania: ponad 6 lat
BMW X6 E71 Crossover xDrive 30d 245KM 180kW 2011 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Bardzo jestem pozytywnie zaskoczony jak to auto się prowadzi na drodze. Ale ważne są opony. Najlepiej na obu osiach 255/50 R19. Kiedyś zmieniałem na tył 285/45 R19 i zaczęło auto dziwnie się zachowywać w koleinach. Na idealnie prostej drodze nie ma żadnej różnicy, ale na naszych drogach krajowych i wojewódzkich już tak.
Najładniejszy auto typu sav czyli suv coupe na rynku. Idealne proporcje nadwozia. Zaczynam rozglądać się za nową X6, tylko przeraża mnie cena dobrze skonfigurowanego auta. Za obecną generację w 3.0d trzeba zapłacić ok. 450 tys. zł. Za E71 płaciłem w 2010 roku niecałe 350 tys. zł.
Jeden z lepszych w klasie. Do tego ekonomiczny.
Skrzynia ZF8HP to jedna z najlepszych skrzyni z jaką miałem do czynienia, a kilkoma automatami jeździłem. Szybko zmienia biegi i uczy się kierowcy.
Jak na dużego suva jest bardzo dobrze. Chociaż przesiadłem się na X6 z dość nisko osadzonej osobówki. Ale X6 w trasie jest idealna.
Tyle drzwi mogłyby być szersze. Ale nie ma tragedii. Bagażnik wystarczający dla 4 osobowej rodziny. Można zapakować tyle samo co do X5, no chyba, że ktoś pakuje bagażnik pod sam dach. Z drugiej strony to niebezpieczne przy hamowaniu, wypadku.
Auto dobrze wyciszone, ale miałem kilka kompletów opon. Ważne, aby były jakieś markowe opony premium. Przez chwilę miałem jakieś wielosezonowe opony i je szybko zmieniłem.
Myślałem, że będzie droższy w utrzymaniu, ale się pozytywnie zaskoczyłem. Wcześniej miałem X5 pierwszej generacji w automacie z silnikiem 3.0d. X5 paliła dużo więcej.
Tutaj 5. W 2010 roku nie kupiłbym nic lepszego za 350 tys. Z ponad 10 letniego użytkowania X6 jestem mega zadowolony.
Już nie pamiętam. Może coś było.
Tutaj tylko 3. Przy przebiegu 120 tys. km miałem poważną awarię. Padł jakiś reduktor przy skrzyni. Naprawa w tamtych latach kosztowała 10 tys. zł. Serwis umył ręce, ponieważ miałem opony bez homologacji BMW, a za usterkę uznali niewłaściwe opony. Rozmiar był właściwy 255/50 R19 na obu osiach, ale bez tej gwiazdki. Facet od regeneracji powiedział, że to brak wymiany oleju w tym reduktorze. Serwis nie zalecał wymiany oleju w reduktorze jak i skrzyni biegów. W skrzyni wymieniałem na własną rękę w czasach gdy jeszcze mówiono, iż oleju w skrzyniach się nie zmienia. Teraz gdzie trafiłem na aukcje, że wymieniają taki reduktor za 3 tys. zł z gwarancją, itd. Kiedyś były inne czasu i inna świadomość użytkowników i mechaników.

On - zużycie paliwa dla silnika xDrive 30d 245KM 180kW [l/100km]

8,3