Ocena kierowcy - BMW X6 E71 Crossover

Silnik xDrive 30d 245KM 180kW
Rok produkcji 2011
Okres użytkowania: ponad 6 lat
BMW X6 E71 Crossover xDrive 30d 245KM 180kW 2011 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : 8 biegowa skrzynia to jest to. Nowe audi mogło skorzystać z skrzyni ZF. Ogólnie słaba to reklama przewaga dzięki technice. Nie obrażając nikogo vw ma lepszą skrzynię. Mercedesa nie testowałem, bo mi się zwyczajnie nie podoba. Bliżej mi już do Touarega
Inne
Auto posiadam od nowości. Zero problemów. Na początku br. przy przebiegu 220 tys. km wymieniłem rozrząd. Nie było go słychać, ale mechanik zalecił, że można. Więc wymieniłem, bo auto będzie na sprzedaż. Może kupujący nie będzie marudził Panie rozrząd niewymieniony, itd. Raz wymieniałem tarcze oraz sterownika świeć żarowych. Jedno z lepszych aut, które miałem. Porównując do X5 auto jest niżej osadzone i szersze, co przekłada się na lepsze prowadzenie.
Moc odpowiednia do auta. Myślałem kiedyś na chipem, ale w sumie bałem się, że po chipie poleci turbo, skrzynia, itd. Więc w sumie tego nie robiłem, bo i po co.
I tutaj jest bardzo duże 5. Testowałem teraz audi q7 i q8 odpowiednio z mocą ok. 240 i 280 km oczywiście w 3.0 diesel i było bardzo słabo. Skrzynia w tamtych autach musi pomyśleć zanim zmieni bieg. Tryb sport nic tam nie pomaga. Już lepiej chodzi skrzynia w obecnym Touarequ 3.0 diesel. I tutaj trochę myślałem nawet nad vw, ale to jednak vw i nie jest to taka skrzynia jak w X6. Ta w X6 to mistrzostwo świata, biegi zmienia bardzo szybko.
Lepiej niż dobrze. Porównywalne z nowymi suvami.
Nie ma zastrzeżeń. Widzę to tyłu i przodu. Do tylnej szyby jestem mega przyzwyczajony.
Mam 185 cm wzrostu i na tylnej kanapie się mieście. Od osób poniżej 1,8 słyszałem, że mało miejsca na głowę. Widać, że oglądają you...ba.
Tu jednak 4, ponieważ osoby poniżej 1.8 m narzekały na brak miejsca na głowę. Ja mam 1.85 m i nie narzekam. Auto idealne dla rodziny z 2 dzieci. Bagażnik bardzo duży z łatwym dostępem. Co ważne podkreślenia to X6 jest niższa od X5 przez co się lepiej wsiadać i wysiada. Tak ogólnie to X6 porównują do x5 narzekając, że nie ma 5 miejsca. A po co mi 5 miejsce. Przecież tam nigdy nikt z tego nie korzysta. W nowej X6 zrobili ten błąd, że jest kanapa 5 osobowa. Słabe rozwiązanie.
Słychać silnik w środku.
Auto bezawaryjne.
Skrzypienie. Nie ma tragedii, ale jakieś czasem klapę bagażnika słychać albo skrzypienie pokrywy schowka przed pasażerem.
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika xDrive 30d 245KM 180kW [l/100km]