Lista ocen BMW Z3 (20) - Silnik

Na liście zabraknie 16 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~d-lipski@o2.pl
Coupe 3.0i 231KM 170kW
Silnik w tej wersji (coupe 3.0) to podstawa dobrej zabawy. 231KM pozwala na swobodną jazdę i wyprzedzanie bez żadnych problemów. Silnik wkręca się bardzo dobrze, szybko i płynnie. Bardzo dynamiczna jednostka lubiąca wysokie obroty. kręci się tylko do niecałych 7 tyś obr/min co nie dorównuje m´ce (8 tyś) ale i tak mocy jest sporo. Bardzo przyjemne brzmienie 6 cylindrówki szczególnie powyżej 4 tyś obr. Gdy pierwszy raz usłyszałem to...
~Edyta
Cabrio 1.8 115KM 85kW
Mam to auto juz rok i z cala pewnoscia moge powiedziec ze nie nadaje sie ono na polskie drogi jest zaniskie. Oprucz tego powyze 100 km odglos wiatru staje sie ucizaliwy i nie iwm jak w innych ale u mnie cos skrzypi w dachu po prawj stronie, siedzenia sa nisko osadzone przez co troche ciezej sie wsiada starszym osoba. Ogolna moja ocena auto jest super przez pierwszych pare miesiecy posiadania go a potem sie chce zmienic na cos wiekszego ale...
~Tomek
Coupe 2.8 193KM 142kW
Silnik to znany M52TUB28, więc w pewnych kręgach legenda :) Podwójny vanos, ciągnie ładnie już od 2500 obrotów. Czerwone pole pojawia się dość szybko, a raczej odcinka jest w miarę wcześnie, ale to żadna wada, a raczej cecha. Jak ktoś się przesiada z japończyka, to może być zdziwiony ;) Brzmi fajnie, chociaż tutaj zamiast 5 dałbym 4+.
~piekarniawybrzeze@vp.pl
Cabrio 2.0 150KM 110kW
Silnik pracuje idealnie. Przyspiesza niezle chociaż 2,8 albo 3.0 przyśpiszałby o wiele lepiej a spalanie za bardzo by sie nie różniło. Dzwieki spod maski przepiekne ale jak to w kazdym bmw z rzędową szóstką ;) Bezawaryjny łańcuszek, ktróry wymieniamy po pół miljona kilometrow.
~Rafka ZaLaS
Cabrio 1.8 115KM 85kW
Jak dla mnie silnik pracuje wyjątkowo dobrze, nie mam zbyt dużego porównania, bo to mój pierwszy roadster, dlatego powinienem ocenić wyżej, ale tutaj daję tylko czwórkę. Dodam tylko że silnik jest, póki co, niezawodny !!!
~mili77
Cabrio 1.9 140KM 103kW
ładna, rasowa praca, dobre przyspieszenie. silnik bezawaryjny, prosty w budowie i obsłudze. jesli pilnuje sie oleju i filtrów nic nie ma prawa sie z nim dziac
~marcel..
Cabrio 2.8 192KM 141kW
Silnik pracuje równo reagując na każde wciśnięcie pedału gazu a do tego bardzo elastyczny. Jazda typu "niedzielna" to 40km/h na piątym biegu!!
~Romanesku
Cabrio 1.9 140KM 103kW
Dobre osiągi przy małym spalaniu, polecam tą wersję silnika. Za małe pieniądze jak za 1.8 a jeżdzi się dużo lepiej.
~Elektro wypożyczalnia
Coupe 3.2 M 321KM 236kW
Problemy z vanosem i luzem na 1 tłoku wymiana panewek i nakrętek bo można zniszczyć cały silnik
~Emek
Cabrio 1.9 140KM 103kW
Jeżdże tylko po mieście 140KM w zupełności wystarcza (jak dla mnie ;)