Lista ocen Chevrolet Epica (53) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Andrzej_W
Sedan 2.0 24v 143KM 105kW
Uważam że jest odpowiedni do wielkości auta a o skuteczności działania kontroli trakcji przekonałem się już nie raz przy ostrym hamowaniu i manewrach. Nigdy (!) go nie postawiło w poprzek. ASR działa zupełnie inaczej niż w VW - łagodnie. W Passacie przy dynamicznym ruszeniu myślałem że wszystko poodpada - skacze, tłucze a potem na warsztat i ABS do naprawy bo kontrolka nie gaśnie. W tym aucie słychać tylko zgrzytanie. Samochód na oryginalnych...
~LoneWolf
Sedan 2.5 24v 156KM 115kW
To płynie a nie jedzie. Jeżdziłem wcześniej różnymi samochodami: tanimi (Lanos, Clio, Siena, Fabia itp. itd.) oraz nieco lepszymi (Jaguś XJ Daimler - nowy, żeby nie było; Mercedes S - też nowy). Jest ciut gorzej w stosunku do Jagusia, ale niewiele. Wspomaganie progresywne przy 200 to bajka. Po uruchomieniu słychać Diesla póki się nie rozgrzeje, a później jest ok.
~Piotr
Sedan 2.0 16V 150KM 110kW
To nie jest mocna strona EPICi. Auto jak typowy amerykanin, czyli miękko, wygodnie, zero sportu itp. Zdziwiony jestem bezawaryjnością zawieszenia, bowiem na 137 tysi od nowości auta wymieniłem jedynie tylne górne tuleje wachaczy!!!! Zawieszenie pracuje głośno na dziurach, studzienkach, torowisku itd. Bardzo wysoko należy ocenić komfort, idelanie w trasie.
~mlody750
Sedan 2.0 24v 143KM 105kW
dość miękko zestrojony, nierówności terenu wybiera komfortowo. Przy poprzecznych nierownościach potrafi głośno pracować. Koła są szeroko rozsawione więc wąskie progi przechodzimy okrakiem. Do tych 115 km/h auto plynie, ale wg mnie powyzej 150 km/h wymaga już stałej uwagi, co jest mało komfortowe i nie zachęca do takiej jazdy.
~ernig@poczta.pl
Sedan 2.5 24v 156KM 115kW
Nowe auto a tłucze się na polskich drogach jak by miało przejechane ze 200 000 tys. Efekt lepszy może dają opony 16" ale moja ma 17" niskoprofilowe ogumienie, Każdy najmniejszy dołek odczuwam. Samochód na niemiecka autostardę super ale na polskie bezdroża nie polecam.
~Piotr EM
Sedan 2.0 16V 150KM 110kW
Cichy, miękki, dobrze trzyma się drogi.200km/h na autostradzie, krótka próba na 3 km:nie \"nosi\" auta, jest stabilne a silnik nie wyje.Jest zapas, ale więcej nie próbowałem.Rozsądek musi być.
~szakal2004
Sedan 2.0 16V 150KM 110kW
Układ jezdny zestrojony raczej pod względem zachowania komfortu podróżowania cóż średnia klasa wyższa więc tak ma być. A i jak trzeba pojechać trochę szybciej też jest poprawnie
~Akluko
Sedan 2.0 16V 150KM 110kW
Nie wiem jak poprzednio był użytkowany, ale po kolejnych 15 000 kilometrów w zawieszeniu już wszystko puka. Jest to może również wina kół 17\', ale w nadkolach zupełnie ich nie widać
~Forest44
Sedan 2.0 16V 150KM 110kW
Mało precyzyjny. Coś co nazwali TCS to jakas pomylka. Daleko do konkurentów (passat ESP). Kierownica z Autosana, obszyta marna skórą. Wspomaganie działa bardzo dobrze.
~Jacek
Sedan 2.0 24v 143KM 105kW
Dobry na prostej , kiepsko wchodzi w szybkie zakręty. System kontroli trakcji - beznadziejny ( w zimie wręcz przeszkadza , trzeba go wyłanczać bo robi się niebezpiecznie).