Lista ocen Chrysler Voyager III Minivan (72) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 79 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~klubowicz91@o2.pl
Minivan 2.5 TD 116KM 85kW
Skrzynia biegów jest dopracowana dosyć dobrze ,ale są mankamenty a mianowicie brak łożyska w kole zamachowym przez co wałek sprzęgłowy jest bardzo obciążony. Na nasze realia: jeśli padnie jakieś łożysko niestety będzie to bardzo kłopotliwe ,a mianowicie są to łożyska calowe (większość sklepów posiada tylko łożyska metryczne prze co nie można ich dostać),ale jeśli już ktoś ma problem z tym łożyskiem to najlepiej stoczyć wałek sprzęgłowy i...
~On
Minivan 3.3 V6 158KM 116kW
Do czasu, kiedy pseudo mechanicy nie wsadzili swoich łapsk do uszczelnienia ASB , nie wiedziałem, że w ogóle mam skrzynię biegów ;-) Najnormalniej w świecie wlali niewłaściwy olej. Na pytanie dlaczego wlali taki? Odpowiedzieli, że ten olej leją do wszystkich skrzyń... Proponuję omijać szerokim łukiem warsztat w Gdyni na wlocie od Wejherowa. Pomijając małe, delikatne tarcie w ASB w czasie zmiany biegów /nie zawsze występuje/ to należy uznać...
~Robert S.
Minivan 2.5 TD 116KM 85kW
Miesiąc temu ukradziono mi audi A6 też 2,5 diesel, masa podobna, ale nie ma porównania. Skrzynie biegów można porównać z mieszniem długą łyżką w garnku z gęstą oleistą masą. A przełożenie, jest dobre o ile na pokładzie są 4 osoby po 100 kg kazda i do tego przyczepa z min 500kg ładunku, bez tego biegi oprucz jedynki która jest ok są za krótki i to zdecydowanie za krótkie.
~Artur
Minivan 3.3 V6 158KM 116kW
automat OK. Nie lubi wysokich prędkości. Jeżeli jeździsz z przepisami to OK. Dbaj o korki. Jak ma się zepsuć to się zepsuje od razu a nie powolutku po troszeczku. Nie szarp, nie ścigaj się, używaj maksymalnie dużo tempomatu - będzie ok. Zmiany miękkie, albo jak depniesz to ostre i naprawdę szybciutkie jak w motocyklu. Milutka sprawa.
~stefanwietecha@onet.eu
Minivan 2.5 TD 116KM 85kW
mam problem z I i II biegiem,trudno wchodzą,redukcja z III na II tylko z MIĘDZYGAZEM---co to może być?W poprzednim CH.V II nie było tego problemu.Wymieniłem olej na 15w40,bo poprzednik miał DEXTRON????ale nic się nie zmieniło w zmianie (redukcji z III na II bieg)Czy ktoś przerabiał ten temat?proszę o komentarze.
~voyager
Minivan 2.5 TD 116KM 85kW
To slaba strona tego samochodu. Dwojka przy malych predkosciach nie daje sobie rady(kiedy samochod sie toczy). Do tego troche brzydka i niewygodna skrzynia biegow(niczym wyjeta z autobusu). Slyszalem ze przy mocno wyeksplatowanej skrzyni jest problem z redukcja z 3 na 2(u mnie tego nie ma). Dosc dluga 3 i zadowolacaja 4.
~Mariusz Wałbzych
Minivan 2.0 i 133KM 98kW
Częstą wadą w skrzyniach manualnych jest zgrzytanie wstecznego i problemy z 1. Ja już się przyzwyczaiłem i nie mam z tym problemu ale moja małżonka powiedziała że tego samochodu nie będzie prowadzić ona ma jeszcze problem z wrzuceniem 5 pakuje w 3. Poza tym lewarem trzeba machać jak w starym
~fremmed
Minivan 3.3 V6 158KM 116kW
A 604 to jedna z najlepszych automatycznych skrzyń na świecie. Trudno ją zepsuć, choć oczywiście zdarzają się tacy co to dopiero u mechanika dowiadują się, że olej tutaj to podstawa. Lać tylko to co zaleca producent i bedzie dobrze, bo rozmawiałem z gościem, co hipol zalał.
~Tusio
Minivan 3.3 V6 158KM 116kW
miękka, cicha, nie szarpie, reaguje w dobry sposób. Troche dłużej trwa redukcja o 2 biegi, po wcisnięciu do spodu, ale to normalne, bo człowiek też musi wdusic sprzęgło zmienić z 4 na 2 i dac czadu - to zawsze troszeczke trwa.
Dziennik kosztów dla Chrysler Voyager III Minivan
8,8
14,4
~MariuszNawrot
Minivan 2.4 i 150KM 110kW
\"Miękko wchodząca\" jedynka i niezbyt precyzyjna zmiana kolejnych biegów (1 do 3) potem jest OK. Przełożenia dobrze dobrane choć brakuje 6go biegu na trasie co przyczyniło by się do ekonomii i komfortu jazdy.
Chrysler Voyager III Minivan