Lista ocen Citroen AX (239) - Całokształt

Na liście zabraknie 148 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kazp@tlen.pl
Hatchback 1.4 67KM 49kW
Najgorszy pojazd pod sloncem.Moze udana koncepcja auta ,ale fatalne wykonanie, nadptrzecietna usterkowosc. Pamietam moje wypady za gr anice i zwiazane z tym problemy-byly zawsze.To auto to wyjatkowy niewypal Zakladajac ze wszystkie auta bylyby tak zle jak ten egzemplarz na pewno bardzo przekonywujaca bylaby rada by korzystac z panstwowych srodkow komunikacji.
~kopiki
Hatchback 1.0 45KM 33kW
Przyzwoity samochodzik za małe pieniądze. Bardzo duży plus za ocynkowane blachy (praktycznie zero korozji). Ciekawe "patenty" Citroena jak chociażby plastikowa tylna klapa, koła na trzy śruby itp...Najbardziej przeszkadza minimalna liczba schowków i brak jakiegokolwiek wyposażenia dodatkowego. Ale w końcu kupiłem najbiedniejszą wersję, dla wybrednych jest GTI ;)
~tomcio666@o2.pl
Hatchback 1.4 D 50KM 37kW
auto tanie w zakupie, pali bardzo mało, ceny części nieco wyższe niż u konkurencji, natomiast takie rzeczy jak przeguby, tylne belki to po prostu jest porażka jak się zepsuje,m koszt ogromny. Mechanicy nie lubią naprawiać francuzów a jak już ktoś to robi to zdziera kase. Jeździłem nim 4 lata i ciesze sie że się go pozbyłem. Zostało mi nawet sporo części do niego.
~gmil@op.pl
Hatchback 1.1 60KM 44kW
Za tę cenę auto jest doskonałe, nie ma sensu czaić się na CC lub lubiące rdzę fordy i zbyt drogie volswageny. Mam dodatkowo instalację gazową - super sprawa - 8zł/100 km i chodzi wszystko bez zarzutu. Miałem parę usterek, ale zrobiłem nim ponad 50 tys. km (od 120 do ponad 170 tys, km.), jak na 12 letnie auto to i tak dobrze się spisuje. Zabezpieczenie antykorozyjne - doskonałe.
~amigosek@interia.pl
Hatchback 1.4 D 52KM 38kW
Ogolnie bardzo oszczedny samochod w wersji z silnikiem diesel 1.4. Miewa awarie, ktorych nie sposob uniknac - np nagrzewnica po pewnym czasie cieknie "sama z siebie". Na szczescie wpadlem na pomysl jak temu zaradzic :) i juz od kilku lat mam spokoj :).. takze awaryjnosc chlodzenia - silnik bardzo sie grzeje udalo mi sie naprawic :) Zainstalwoalem termometr :D Ogolnie niezle...
~gondoljerzy, grzesiek8@yoyo.pl
Hatchback 1.1 60KM 44kW
Gdyby nie hałaśliwość napędu i zawieszenia byłby to bardzo przyjemny samochód. A tak jest to extra wózek na miasto. Z jedną osobą b.dobra dynamika. Jestem zaskoczony małą usterkowością. Wkurzające są typowo francuskie patenty: klakson w dzwigience, francuski przegub napędowy(do wymiany osłony przy kole trzeba rozebrać całą półoś), sterowanie skrzyni dźwigienkami itp.
~rekinojad@o2.pl
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Jestem w szoku, że tak się Francuzom to auto udało. Wcześniej nawet bym nie spojrzał na AX-a na ulicy. Szukałem taniego dupowozu do miasta, kumple doradzili Citroena. Był to bardzo dobry wybór! Taniej i wygodniej się nie da. Porównywalne cenowo Fiaty CC/SC, ewentualnie rdzewiejące Uno to totalne nieporozumienie (wiem, jeździłem tym przez kilka miesięcy).
~ramor
Hatchback 1.0 45KM 33kW
Ogólnie rzecz biorąc jest to autko tanie w zakupie,ekonomiczne,tanie części i własciwie poza wymianą części eksploatacyjnych nie psuje sie zbyt wiele rzeczy.Jak w każdym używanym samochodzie zawsze coś może wyskoczyć.Jeśli ktoś szuka taniego auta do dojazdów do pracy i nie potrzebuje mieć przy tym zbędnej elektroniki to bedzie zadowolony.
~Grzesiek
Hatchback 1.1 60KM 44kW
Świetne autko oczywiście jak na produkcje z lat 90-tych. Ocynkowane nadwozie pozbawia nas problemów z rdzą, a co za tym idzie można przymknąć oko na słabsze zawieszenie. Doskonały silnik 1.1 - dynamiczny i oszczędny, a przede wszystkim trwały. To pierwowzór silnika który jest obecnie montowany w najnowszych produkcjach citroena i peugeota.

Usterki Citroen AX

Citroen AX – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~sergiusz
Hatchback 1.1 60KM 44kW
nie byłem przekonany co do zakupu tego samochodu (nie wygląda jak AUDI TT), jednak przejechałem nim w pół roku 40000 km ( byłem w hiszpani i zwiedziłem pół polski). cytrynka pracuje także jako auto dostawcze w małej firmie. przez ten czas doszedłem do wnisku takiego, że mam niezawodne, wygodne i ekonomiczne auto za bardzo małe pieniądze.