Lista ocen Citroen AX 1.5 D 54KM 40kW 1994-1997 (53)

~vonAue
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
Autko kupione ponad rok temu od pierwszego właściciela za 1700zł. Konstrukcja pamięta lata 80-te i jest to już trochę archaizm na polskich drogach. Samochód okazał się bardzo pozytywnym zaskoczeniem - kupiłem go dla niskiego spalania i spełnił swoje oczekiwania w tym zakresie(o tym poniżej). Przejechałem nim na razie ok. 10 tysięcy kilometrów bez jakichkolwiek problemów(w tym trasę 2 tysiące km do Włoch i Chorwacji) i chyba zostanie ze mną na...
2,7
~dolarhyde
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
auto dla pasjonata, coraz trudniej o części, naprawy tylko u dobrych i zaufanych mechaników, na bieżąco dokonywałem napraw i zawsze po kilku dniach szwankowało coś innego. Zaznaczam, że nigdy nie jeździłem nim \"sportowo\" z piskiem przy ruszaniu i hamowaniu. żadna część AX się do tego nie nadaje. to auto do ecodrivingu i wkurzania ludzi, bo co chwilę muszą je wyprzedzać.
~Gerwazy z Tarnowa
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
To auto miało duszę, z czasem trochę bardziej rogatą niż na początku ale jednak ja miało :) Do żadnego z poźniej posiadanych aut się tak nie przywiązałem jak do niego, choć najnowszy nabytek który służy nam jako drugie auto - Suzuki Jimny ma szanse. Spore szanse...
~tomaswrc
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
Bardzo podobał mi się ten samochód, niestety zakończył żywot na przydrożnym drzewie. Zawsze mogłem liczyć na powrót do domu na kołach i o własnych siłach. Miał bardzo umiarkowany apetyt na paliwo i bez problemów palił nawet przy mrozach -25*C. To był mój pierwszy i jak dotąd najlepszy samochód. Kolejnym moim samochodem jest również AX, ale z braku innych opcji tylko 1.0i
~kuligosiarz
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
Samochód idealny dla studenta na warunki miejskie. Nic dodać, nic ująć. Tym bardziej jeżeli ktoś lubi pogrzebać przy samochodzie.
~Paweł P
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
Kupiłem go w 2009 r. za 3400 zł. autko urocze . Psuł się rzadko i zawsze pod domem, albo w miejscu mojej pracy, czyli dowoził na miejsce... Bardzo proste rozwiązania konstrukcyjne, czasem dziwne (tylna klapa zawieszona na szybie). Wspaniały silnik diesla, zapalał przy -27 stopniach mrozu i spalał na trasie ok. 4 litrów oleju napędowego. Jechałem nim 155 km/h i to było przeżycie. Samochód wygodny i miło go wspominam.
~Mariusz
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
Doskonały !!! Mało palił, elastyczny na miasto spoko, na trasy to brakowało mocy żeby np. wyprzedzić tira na dwupasmówce który jedzie 90 km/h- w takich wypadkach trzeba 2 razy pomyśleć zanim się weźmie za ten manewr.Jak się rozkulał to na autostradzie szedł 130, ale tak to 110 km/h mu wystarczyło, przy większej prędkości już było go \"czuć\". W mieście Wawa w zimę na krótkich trasach(8km)spalał 5,6l ON,jak żona pracowała za miastem i była... (Silnik)
~parapiet
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
Silniczek diesla, pracuje bardzo adnie, jest dynamiczny. Fakt że trzeba mu dawac na obroty, ale jest wtedy elastyczny. Milo sie jedzie, choć na zewnątrz troche kanciaty, to można go pokochac :) w srodku brak wrazenia ze jedzie sie takim malym autkiem, jezeli jestes za kierwonicą. Inne miejsc znacznie gorzej :) (Silnik)
~plus84@poczta.onet.pl / tomek
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
ekonomia tego pojazdu jest tak zaskakująca i przyjazna dla portfela że niema co nażekać - może auto wygląda dziwnie ale są i tacy którym się podoba, na początku go nie lubiłem teraz go uwielbiam!!!
~harcott@poczta.onet.pl
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
Mały, zwinny ale przede wszystkim bardzo ekonomiczny. Podróż tym samochodem dwóch osób jest tańsza(mimo studenckich zniżek) niż podróż wiecznie spóźniającymi się pociągami się pociągami.