Lista ocen Citroen Berlingo I 2.0 TD 115KM 85kW 1997-2008 (51) - Silnik

Na liście zabraknie 36 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Master
Mikrovan 2.0 TD 115KM 85kW
Witam!! Może mi ktoś pomóc bo mam wrażenie, że z auta ucieka za duzo płynu z chłodnicy.Chłodnica jest cała, od korka idzie przezrozysta rurka, to nią saczy sie płyn...mam wrażenie, ze za dużo musze dolewać, zrobiłem 700 km i musiałem dolać ok 0,3 litra. Mam citroena Berlingo 2.0 hdi temperatura silnika ciągle na poziomie nic sie nie dzieje poza tym, że musze dolewać dość regularnie płynu czy to normalne prosze o pomoc. Pozdrawiam i dziekuje...
~Piotru$
Mikrovan 2.0 TD 115KM 85kW
Dziala bardzo dobrze.Przy srednich obrotach(2000-2100)"burczy"regularnie jak kot.Dobrze ,ze dokupilem dodatkowa gwarancje(calosc 5 lat)wymienili mi juz dwa razy pompe paliwowa Simensa.1 raz wyciek-cieklo az po pasku napedowym.Zmiana takze paska napedowego.2 raz -w zimie podwyzszone zuzycie ropy.Po otwarciu filtra paliwa na spodzie aluminiowy osad.Wada pompy-zaczela sie rozlazic-tez Smensa.Wymiana na nowa i plukanie calego systemu paliwowego...
~Paweł
Mikrovan 2.0 TD 115KM 85kW
Kultura pracy super, tylko czasem skaczą wolne obroty. Prawdopodobnie to wina wtryskiwaczy, a te są bardzo drogie (może poprzedni właściciel lał kiepskie paliwo, bo kolega miał Jumpera z takim silnikiem i takie lał- miał większe problemy). Ale przyspieszenie, elastyczność, kultura pracy bardzo dobra.
~ALF K
Mikrovan 2.0 TD 115KM 85kW
silnik HDI 2,0 nie jest bolidem i dla tego można go wykorzystywać do spokojnej jazdy prywatnej i biznesowej. Bezawaryjny nieposiadający nadmiernego apetytu na ON a także na olej w silniku od wymiany do wymiany bez dolewek.
~DAREK
Mikrovan 2.0 TD 115KM 85kW
SILNIK CICHO PRACUJE ELASTYCZNOŚĆ BARDZO SŁABA PRZYŚPIESZENIE DOBRE DO 110 KMH PÓŻNIEJ ŻADNE- ŚMIERĆ W OCZACH NP PRZY WYPRZEDZANIU TIRA PRĘDKOŚĆ MAX 140 PRZY SPRZYJAJĄCYCH WARUNKACH 150 PRODUCENT DEKLARUJE 160KMH
~krzysiek
Mikrovan 2.0 TD 115KM 85kW
silnik ekonomiczny do 7 litrów w miescie w trasie koło 5 literków lipne katalizatory w moim już drugi padł pozatym koło pasowe też już było uszkodzone tak to git
~WuKa
Mikrovan 2.0 TD 115KM 85kW
Berlingas z przeczipowanym silnikiem HDi jest dynamiczny i pali średnio 7 litrów ropy. Przebieg mówi sam za siebie- usterek nie było żadnych!!!
~Wojtek wojwal@vp.pl
Mikrovan 2.0 TD 115KM 85kW
silnik w miarę cichy, podczas normalnej jazdy elastyczność dobra, trochę brakuje mocy w górnym zakresie obrotów,ale w końcu to nie wyścigówka.
~lolek42
Mikrovan 2.0 TD 115KM 85kW
"przechipowałem" na 125KM - rewelacja moment 300Nm , zużycie palia nie wzrosło, teraz czuć , że silnik ma 2l pojemności polecam ten zabieg !

Usterki Citroen Berlingo I

Citroen Berlingo I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~lokkus@interia.pl
Mikrovan 2.0 TD 115KM 85kW
Rewelacyjne przyspieszenie, szczególnie po załączeniue turbiny, powyzej 2750obrotów, ale jeszcze pare "koników" wiecej by nie zaszkodziło