Lista ocen Citroen Berlingo II (59) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 54 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Rysiek z Klanu
Combi Facelifting 2015 1.6 BlueHDi 120KM 88kW
Zanim go odebrałem wymienili już kurtyny powietrzne. Po 8 tys km wymienili sprzegło na gwarancji - podczas ruszania wydobywał się dżwięk jak z wiertarki z udarem. Przy ok 20 tys wymienili panel sterowania klimatyzacji - zamiast chłodzić to grzało. cena nowego panelu poza gwarancją coś ponad 2 tys. Dodam tutaj wspomniane sciąganie auta w lewo bo naprawdę nie jestem przekonany, że to ja zawiniłem. Pan z serwisu oznajmił mi, że dziwią go te...
~Marian
Combi Facelifting 2015 1.6 VTi 120KM 88kW
Po 20000 padło koło pośrednie przekazujące moment obrotowy na pompę wody. Okazało się, że owym kołem steruje silniczek jak od zabawki - przekazuje moment przez 2 przekładnie planetarne. Jak to rozebrałem to nie wiedziałem czym płakać czy się śmiać. ŻENADA.
~Lewsey89
Combi Facelifting 1.6 HDI 112KM 82kW
Brak. Samochód ma przejechane ponad 60 000km miasto/trasa 50/50. Klocki z przodu fabryczne 50% z tyłu 60%. Żadnych awarii. 2 razy w mieście złapałem tylko gumę, lecz gdyby nie czujniki ciśnienia to bym nawet nie zauważył. Działają świetnie.
~Jędker
Combi 1.6 HDI FAP 110KM 81kW
Zbiornik paliwa, kiedyś zbrakło mi paliwa, a wskazówka paliwomierza wskazywała jeszcze 1/3 zbiornika (teraz jeźdzę bez korka od wlewu i przynajmniej zbiornika nie zasysa). Tak na chwilę obecną nic specjalnego się nie działo.
~JAREK I ANETA
Combi 1.6 HDI FAP 110KM 81kW
SPALIŁ SIĘ PRZEKAŻNIK ODPOWIEZIALNY ZA WŁĄCZANIE NADMUCHU CIEPŁA DO KABINY LUB NA SZYBY A BYŁA ZIMA (2010),ALE DZIĘKI DOŚWIADCZENIU ZDOBYTEMU PODCZAS EKSPLOATACJI SAM.: F.126, ŻUK ITP. KIEROWCA WRÓCIŁ SZCZĘŚLIWIE Z TRASY
~Daro999
Van 1.6 HDI 92KM 68kW
Po 55 000 tylne zawieszenie do wymiany !!! Ciągle coś tam wali, z przodu poszedł przegub. Silnik w opłakanym stanie. Wycieki oleju, nie załacza się turbina. Szkoda gadać, auto jeżdzi jak by mmiało 500 tys przebiegu.
~Słowik
Combi 1.6 HDI FAP 110KM 81kW
Awaria sprzegła przy 75 tyś km. Rozsypało się łożysko oporowe. Koszt w zaprzyjażnionym serwisie 1300 zł z wymianą ze wszystkimi uszczelniaczami. Dodam że w tym modelu zrezygnowano z dwumasy więc jest taniej.
~DDs54
Combi 1.6 HDI FAP 110KM 81kW
Awaria modułu BSI w najmniej oczekiwanym momencie. Koszt jego naprawy i wymiany akumulatora, który rzekomo uległ zniszczeniu przez ten moduł to sporo ponad 1100 zł.
~Łukasz K.
Van 1.6 HDI 92KM 68kW
Wspomniane wyżej problemy z pracą silnika i skrzynią biegów skutecznie zniechęcają do tej marki. Podejście serwisu do tych problemów jeży włos na głowie! Lepiej mieć swojego mechanika.
Dziennik kosztów dla Citroen Berlingo II
10,1
~Red
Combi 1.6 HDI FAP 110KM 81kW
Samoczynnie pęknięta szyba tylna. Na moich oczach, w trakcie postoju rozleciała się w drobny mak. Wymienione łączniki stabilizatora (po 18 tyś km), rdzewiejący wydech.