Lista ocen Citroen BX Hatchback (87) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 73 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~bajus@o2.pl
Hatchback 1.9 GTi 122KM 90kW
Czasem nie trafiam - dosyć długi drążek zmiany biegów. To GTi, więc powinien być dużo krótszy. Ja mam taki problem (szczególnie przy 2 i 3 biegu), że jak wrzucam bieg to noga jest szybsza od ręki - spowodowane właśnie długością drążka, no i czasem chrupnie...
~marek.cygon@plusnet.pl
Hatchback 1.6 94KM 69kW
Można by wyregulować cięgna ( wymienić i skasować luzy) bo widzę to dopiero jak wsiadam na inne auto. Jest to wynikiem naturalnego zużycia i wynika z lenistwa kierowcy że tego nie zrobił.
~Kamilon18
Hatchback 1.9 TD 69KM 51kW
skrzynia biegów srednia biegi ciężko wchodzą trzeba trzymać na obrotach ale to wina sprzęgła od nowości nie było rozbierane tylko uciągane aż wkoncu uciągacz się konczy.
~Przekonany
Hatchback 1.9 107KM 79kW
Wymiana sprzegła przy 190tyś i to wszystko. musiałem patrzeć na recę mechanikom (moja wina,nie dałem do warsztatu gdzie znają ten model)
~george (zapinacz@poczta.fm)
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
całkiem niezła chociaż moją wymieniłem przy przeb 180 tys-obrobiło wielowypust na wałku 5 biegu,jest całkiem precyzyjna leczw zimie cieżko pracuje
Hatchback 1.6 92KM 68kW
Czasem problemy ze wstecznym, ale generalnie oceniam ją bardzo dobrze na tle innych francuskich aut, którymi jeździłem.
~maks35
Hatchback 1.6 80KM 59kW
troche trudno sie redukuje biegi ale to wina sprzegła na którym ja przejechalem juz 100 tyś a ile przejechal poprzednik nikt nie wie
~Maciek
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
troche krotkie dwa ostatnie biegi, poza tym, raz na jakis czas nie chce wejsc wsteczny, ale na wszystko jest sposob :)
~Simisim@wp.pl
Hatchback 1.6 94KM 69kW
można by coś zmienić - ale to nie wrc - dla spokojniejszych jeżców ale jak się przyzwyczaisz to można z niej sporo wycisnąć
Dziennik kosztów dla Citroen BX Hatchback
~cit-fan
Hatchback 1.9 TD 69KM 51kW
mogłoby być lepiej, czasem problem z wrzuceniem jedynki, długie skoki drążka, ale w sumie i tak lepiej jak w dwuletnim poldku
Citroen BX Hatchback