Lista ocen Citroen BX Hatchback (80) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 80 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~marek.cygon@plusnet.pl
Hatchback 1.6 94KM 69kW
Czepiałem się kiedyś że "ściąga" na jedną stronę, ale okazało się że komplet nowych opon założono na owalne felgi. Wyważenie było na "0" ale nie było komfortu w prowadzeniu auta. Po 8 miesiącach (reklamacje opon, diagnostyki zawieszeniai tp) zwrócił mi na to uwagę jeden dobry fachowiec w zakładzie wulkanizacyjnym. Złomowałem 2 felgi, jedna bnadawała się do prostowania i jest OK. W aucie przy 150 km/h można puścić kierownicę i jedzie prosto.
~bajus@o2.pl
Hatchback 1.9 GTi 122KM 90kW
Hydro-pneumatyczne zawieszenie sprawdza się super na naszych drogach. Efekt \"pływania\" jest trochę złudny przy jeździe w zakrętach, bo nie czuć auta i ciężko określić moment utraty przyczepności. Poza tym bardzo go przegina. Ja często jeżdżę na granicy przyczepności i jakoś daję radę :P
~Przekonany
Hatchback 1.9 107KM 79kW
drogi publiczne, polne ,wszystko do przejechania, bardzo dobre trzymanie w zakretach, inni wymieniają po zimie amortyzatory a ja ewewntualnie regeneracja kuli miłe zaskoczenie dla portwela. Obecnie jadę sprawdzic po zimie stan ciśnienia w kulachi i ew. wycieki (nie ma to jak wrocławskie drogi po zimie)
Hatchback 1.6 92KM 68kW
Zawieszenie hydrauliczne zapewnia bardzo dobry komfort podróżowania, bardzo podoba mi się efekt 'plywania' tego auta. Niestety male nierownosci wybiera porownywalnie do sprezynowych zawieszen peugeota czy citroena z lat 90. jest miekko, ale spodziewalem sie czegos wiecej...
~a1grata@gmail.com
Hatchback 1.9 107KM 79kW
Pamiętaj o wcześn wymianie łożysk stożkowych w wahaczach tylnich , jak tylko zauważysz podejrzane skrzyw. od pionu tyl. kół . Jak przeciągniesz sprawę jak ja , będziesz wymieniał cały wahacz.
~scypr1@wp.pl
Hatchback 1.6 94KM 69kW
właściwie dbany (okresowe wymiany LHM, dopełnianie sfer) nie sprawia żadnych kłopotów, doskonale wybiera nierówności nawierzchni, nie ma wpływu na komfort jazdy wielkość łącznego obciążenia (ilość pasażerów)
~Grzesiek Różycki z Puław,e-mail: topgrz@poczta.fm
Hatchback 1.9 107KM 79kW
Miękko,ale trzyma się drogi,jak przyklejona,jednak tylko do pewnego momentu.Potem bez ostrzeżenia wyjeżdża na zewnątrz łuku (ale to naprawdę przy dużych prędkościach)
~marqin
Hatchback 1.9 TD 69KM 51kW
Fantastyczne wrażenia z zawieszenia hydropneumatycznego. Auto doskonale czuje drogę, fantastycznie tłumi nierówności - ale po to kupuje się \'poduszkowca\'.
~bx
Hatchback 1.8 TRD Turbo 90KM 66kW
Układ jezdny bardzo dobry, w końcu zawieszenie hydropneumatyczne robi swoje. Brak nurkowania przy hamowaniu i brak przechylania na zakrętach.
~Kamilon18
Hatchback 1.9 TD 69KM 51kW
jak trzeba to można zrobić z niego nawet terenówke :D.zawieszenie wygodne do 120km/h a powyzej nie zadąża z dziurami na naszych polskich dziurawych drogach:/
Citroen BX Hatchback