Lista ocen Citroen BX Kombi (39) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 33 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Andrzej N. Citroen Bx 19 TGD Evasion.
Kombi 1.9 D 69KM 51kW
Lepsza wentylacja i ogrzewanie w autach z roczników do 1996r (możliwość bezpośredniego nawiewu zimnego powietrza przez specjalne nawiewy z zewnątrz kabiny). W modelach od jesieni 1996r w kturych zaślepiono te nawiewy, bez włączenia dmuchawy brak wentylacji i ogrzewania. Miałem bx z 1985r ogrz. i went. była rewelacyjna zimą przy mrozach jeżdziłem w koszuli a teraz mam z 1991r i kicha zimą zimno a latem gorąco. Dla tego daję zarocznik 1991 ocenę...
~Borpost
Kombi 1.9 RD 64KM 47kW
Doskonały nadmuch. Nigdy nie miałem zaparowanych szyb dłużej niż 5 min od włączeniu silnika - nawet zimą szybko odtajało i najdalej po 10 miałem super widoczność. W największe mrozy miałem bardzo ciepło, czasem aż za bardzo. No i regulacja temperatury i siły nawiewu płynna a nie skokowa jak to bywa nawet jeszcze w wielu współczesnych samochodach!!!
~Bako
Kombi 1.9 RD 64KM 47kW
Błyskawicznie grzeje.Po kilku minutach pracy silnika, szyby są suche. Nigdy nie miałem problemów z zaparowanymi oknami (nawet boczne i tylne zaraz odparowują. W zimie błyskawicznie nagrzewa i w największe mrozy jest ciepło i sucho. Komfort!! Wentylator z płynną regulacją na max zrzuca beret z głowy ;-)
~Maciej K.
Kombi 1.9 4X4 122KM 90kW
Super wydajna dmuchawa, której nie słychć na wolniejszych biegach. Ogrzewanko bardzo dobre, w zimie daje czadu już po 3-4 minutach. Ponieważ w moim aucie nie ma klimatyzacji, to nie wiem co bym zrobił bez szyberdachu :)
~Maciej K.
Kombi 1.9 4X4 122KM 90kW
Rewelacja. W zimie bucha żarem już po 3-4 minutach od odpalenia silnika. Dmuchawa do połowy zakresu jest praktycznie niesłyszalna a dmucha bardzo dobrze. Potem wieje jak szalona, ale już się robi głośniej.
~godas@op.pl
Kombi 1.6 80KM 59kW
Niektórzy narzekają na położenie przycisków elektrycznych szyb tylnych - między przednimi fotelami. Ja jako kierowca to lubię bo mogę łatwo i szybko uchylić wszystkie szyby w upalne dni.
~maciek
Kombi 1.6 94KM 69kW
regulacja prędkości dmuchawy jest płynna i pracuje najciszej ze znaych mi samochodów, paktycznie nie do usłuszenia w czasie jazdy i doskonale spełnia swoje funkcje w zimie i w lecie
~DZERRY GDANSK
Kombi 1.9 4X4 122KM 90kW
SUPER!!!! W zimie nie zdarzysz pomyslec a jurz masz cieplo. Odpalam auto i nie skrobie przedniej szyby po 5 min sama sie rozpuszcza. A w srodku nigdy nie mialem zaparowanych szyb.
~g
Kombi 1.9 4X4 122KM 90kW
Gdyby mial klime, to bylo by lepiej, ale przy 30 stopniowym upale da sie jechac na samym wiatraczku bez otwartych okien. Nagrzewa sie bardzo szybko zima.
~Jarek - 18 lat za kółkiem.
Kombi 1.4 72KM 53kW
Najważniejsze, że działa wydajnie i bardzo cicho nawet przy maksymalnych obrotach. Rewelacją jest płynna regulacja mocy nawiewu.
Citroen BX Kombi