Lista ocen Citroen BX (134) - Silnik

Na liście zabraknie 98 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~godas@op.pl
Kombi 1.6 80KM 59kW
Raz z ciekawości odkręciłem pokrywę zaworów. Poza tym nawet go nie tknąłem. Z tego co wiem są naprawdę trwałe i niezawodne silniki. 400 000 robią bez problemu.
~kriss@czorty.pl
Hatchback 1.9 107KM 79kW
Jak na diesla z tego rocznika to silnik jest dość cichy. Wewnątrz nie słychać charakterystycznego dla diesli klekotania. Dobra elastyczność.
~bubabu@hoga.pl
Hatchback 1.9 107KM 79kW
dobry silnik, troche zaduzo pali w mieście(w porównaniu do golf gti 1.8)ale moze byc. Niedługo zostanie założona inst. gazowa to zobaczymy co sie bedzie działo
~Piotr Różycki,e-mail:grisza@2com.pl
Hatchback 1.9 107KM 79kW
Jak na wolnossącego diesla osiągi są super (14s do setki).Do tego pracuje cicho i równo.Mój syn ma 1,9B,Szybszy,ale mój jest przyjemniejszy.
~Dzery
Hatchback 1.6 94KM 69kW
Bardzo elastyczny silnik. Wszyscy "olfiarze" wąchaja spaliny. Nawet po tyluletnim uzytkowaniu na gazie nie sprawia problemu.
~thePink
Hatchback 1.9 TD 69KM 51kW
Rewelacyjny silnik.Prawdziwy wół roboczy. Mało pali i jest dynamiczny jak na diesla. No i ten moment obrotowy - rewelacjaa.
~grzegorz
Hatchback 1.9 TD 69KM 51kW
Właśnie wymieniam pierścienie, rozrząd i parę uszczelek(wiedziałem o tym przed kupnem cytryny). Jak dotąd super!(jak na diesla).
~requiree@yahoo.de
Kombi 1.9 4X4 122KM 90kW
jak na starego klekota - super!! odpala od razu, dzwiek wspanialy, dostojnie mulowaty ale w koncu to diesel wolnossacy:))
~Baca
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
Silnik cichy, pomimo prostej konstrukcji. Elastycznośc przyzwoita, wszak turbina robi swoje. No i bodaj 180 Nm momentu.
~gg2002@wp.pl
Hatchback 1.9 TD 69KM 51kW
przy silniku nic nie robiono, nawet świece są te same, jedyny minus to duże wycieki i będzie chyba coraz gorzej latka lecą