Lista ocen Citroen BX (134) - Silnik

Na liście zabraknie 98 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kamilon18
Hatchback 1.9 TD 69KM 51kW
Jak na 66 KM to rewelka.super elastyczny silnik.nie do zajechania.jezdze na najtanszym oleju(alanda) i nic nie wymieniam jedynie jak musze.na autobanamie jechałem 175km/h(max obroty silnika) myślałem ze tłok jakis wyleci:D
~wojtek
Kombi 1.9 4X4 122KM 90kW
Nieźle przyspiesza na każdym biegu, troszkę nierówno poniżej 2000 obrotów, ale w końcu to nie jego optymalne warunki pracy. Ma bardzo szybką reakcję na gaz, nie trzeba czekać przy ruszaniu aż się rozkręci jak to jest np. w polonezie.
~janosik weteran don kichot robin hood
Hatchback 1.6 92KM 68kW
Kupiłem autko z przebiegiem 160 000 i zrobiłem nim 80 tysięcy w 3 lata i do silnika sie nie dotykałem - tylko wymiana oleju . Silnik zajefajny - no i ta moc !!! Dresy się dziwiły jak im uciekałem starym bolidem :)
~emsee20@o2.pl
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
Silnik to najwieksza zaleta tego auta. Dosc mocny, elastczny i calkiem niezlej kulturze pracy jak na te lata. Przy przebiegu 390000 nie bierze oleju nie kopci pali znikome ilosci paliwa.
~emsee
~dochris
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
Bardzo możliwe, że ma za soba już ponad pół miliona kilometrów. Dla 1,8 D tej firmy to nic szczególnego. Pali na dotyk...także w zimie :) Jeden z najbardziej trwałych i niezawodnych silników z Europy.
~Adam21
Kombi 1.4 72KM 53kW
Świetne autko ma 2 latka i nigdy mnie nie zawodzi gaz znosi idealnie lepiej jak w benzynie zadnego remontu silnika. zero wycieku. zawsze mi zapalił na gazie i na benzynie lato i zima.
~Bako
Kombi 1.9 RD 64KM 47kW
Jak na dieselka z tego rocznika to rewelacja. Żadnych problemów z odpalaniem w największe mrozy. Przy normalnej temperaturze (do -10) odpala na dotyk
~damian_gniezno@o2.pl
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
Silnik bardzo dobry mało pali ma niezłego kopa (dosyć) te silniki robią wielkie przebiegi chociaż spójrzcie na mój przykład. Nie narzekam :)
~Jarek - 18 lat za kółkiem.
Kombi 1.4 72KM 53kW
Mimo swojego przebiegu bardzo ładnie się "wkręca", a poza tym silnik bardzo dobrze wygląda także w środku (oglądałem w czasie wymiany uszczelki pod głowicą)