Lista ocen Citroen C5 III Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW 2008-2015 (27) - Ergonomia

Na liście zabraknie 23 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Ronin
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Mnóstwo guziczków nielogicznie porozrzucanych po desce. Menu telefonu po jednej stronie a wybieranie numeru po drugiej. Przewijanie pokrętła w górę przesuwa podświetlenie pozycji menu w dół. A czasami do góry. Może ja czegoś jeszcze nie rozumiem? Jeden (klimatyzowany) schowek pasażera i jedna \"piwniczka\" w podłokietniku. Reszta schowków ma pojemność 1 cm3 i mogło by ich nie być (np. w schowku przed dźwignią biegów nawet malutkie okulary się...
~fantomas
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Tu jest chyba najwięcej minusów: brak uchwytów na kubek z przodu, małe schowki w drzwiach (mieszczą 0.5L butelkę, ale jej wydobycie w czasie jazdy jest niemal niebezpieczne). Podłokietniki w drzwiach już przy średnim odsunięciu fotela są za krótkie (łokieć spoczywa na krawędzi). Ciut za małe schowki w desce. Za to bardzo dobry, podświetlony i klimatyzowany schowek przed pasażerem. Denerwuje system oszczędzania energii: radia możesz posłuchać...
~killer1
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
więcej miejsca niz w moim dotychczasowym aucie - Audi A4 B6. z tyłu tradycyjnie za mną nikt nie usiądzie więc żadna to nowość dla mnie. jak na moje potrzeby miejsca w kufrze wystarczy. żenująco mało schowków. nie jestem facetem który oczekuję wielkiej funkcjonalności, ale jesli włożyłem do schowka w desce mapy, rekawiczki, lampkę i juz brakuje miejsca. schowek w podłokietniku zdaje sie ze nie pomiesci nawet etui na okulary:( tu sie nie...
~bogi
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
bez uwag, jak dla mnie to wszystko widoczne i w zasiegu reki,fotele bardzo wygodne,w kierownicy prawie wszystkie funkcje , trzy glowne zegary zawieraja wszystkie potrzebne informacje i sa ladnie podswietlone,,rowniez wszystkie klamki w drzwiach maja delikatna poswiate, oraz ciekawostka diodowe-punktowe centralne oswietlenie galki zmiany biegow, szeroki wygodny podlokietnik z regulacja
~Aro1
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Największy atut tego auta, to ogrom przycisków, których działanie jest wielokrotnie zdublowane. Praktycznie całym autem możemy sterować z kierownicy. Zaś słynna kierownica z nieruchomym środkiem, to absolutna REWELACJA. Jedynie pierwsze wrażenie jest dość sceptyczne. Już po kilku godzinach byłem zachwycony tym rozwiązaniem i jestem do dziś pod wielkim wrażeniem.
~Doniec
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Brak miejsca na kubek, z wyjątkiem podłokietnika, który musi być wtedy otwarty. Przycisk świateł awaryjnych w zasadzie po stronie pasażera, fatalny pomysł! Do końca nie udało mi się ogarnąć przycisków na kierownicy, do tego stopnia żeby nie musieć na nie patrzec podczas użycia.
~poławiacz pereł
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Trzy poważne wady: 1. brak uchwytu na kubek (bo to co jest w podłokietniku z przodu to bardzo nieudane rozwiązanie) 2. położenie przycisku świateł awaryjnych jest z przodu pasażera i przycisk jest płaski więc trudno go wyczuć. 3. Brak miejsca na odkładnie drobiazgów
~Mar Jelenia Góra
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Ocena dobra dlatego, że majstry z Citronena zapomnieli o miejscu na kubki !!! Miejsce jest ale tylko jedno i to w podłokietniku !! trzeba go otworzyć i jak ma się szczęście to kubek z gorącą kawą trafi do otworu albo rozleje się w schowku.
~geotymek
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Mam auto od niedawna i nie znam położenia wszystkich przełączników a te są tak załonięte przez kierownicę w każdym położeniu, że trzeba się mocno wychylać żeby sprawdzić co się wciska - tutaj Niemcy są wzorem dla Francuzów.

Usterki Citroen C5 III

Citroen C5 III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~jonaszm
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Zdecydowanie za dużo przycisków na kierownicy. Ale da się przyzwyczaić. Radio jak radio. Brak uchwytów na kubki, a ten w podłokietniku to nieporozumienie. Schowki ok.
Citroen C5 III Sedan