Ocena kierowcy - Citroen Jumper II Furgon

diabeł, 13 lat temu
Silnik 3.0 HDI 100KM 74kW
Rok produkcji 2007
Citroen Jumper II Furgon 3.0 HDI 100KM 74kW 2006-2015 - Oceń swoje auto
Jaka cena takie auto, nie ma co narzekać ale przechwalać też nie można, auto ma kilka niedociągnięć ale trzeba z tym jakoś żyć.
Ujdzie w tłoku, zbiera się ładnie, pracuje bardzo kulturalnie, pali mało ale 140Km/h to wszystko co można z niego wycisnąć.
Biegi nie wychodzą zbyt precyzyjnie.
jeździłem różnymi busami ale w tym układ kierowniczy jest bardzo nieprecyzyjny, duży plus za mały promień skrętu, auto bardzo zwrotne.
Małe boczne szybki i ogromne słupki - jazda w mieście to horror, gorsza widoczność na boki jest chyba tylko w czołgu - dziwne, że dopuścili ten samochód do ruchu z taką tragiczną widocznością.
Mnóstwo schowków i półeczek, tyle, że bezsensownych i niepraktycznych - (fiat, peugeot, citroen) chwalą się, że kabina została zaprojektowana z myślą o kierowcy - ja się pytam gdzie? sensownej półeczki na telefon - brak, poręczny uchwyt na napoje - brak, lodówka - za daleko, dźwignia kierunkowskazów za wysoko, kierownica regulowana tylko na długość - nieporozumienie, sterowanie nawiewami też wymaga oswojenia się
mam klimę manualną więc nie narzekam
w końcu to bus więc dziwne gdyby było ciasno
może być
spalanie w granicach 7-12 w zależności od ładunku i buta kierowcy średnio 9.
poprzednio miałem spritntera z 98r i zrobiłem nim 650 tyś km bez większych awarii. Jeśli tym zrobię choć połowę tego to uznam to za sukces. Elektronika w tym aucie jest tak rozbudowana, że samemu nie jesteśmy w stanie zrobić absolutnie nic.
na gwarancji wymieniono 2 razy egr, po gwarancji poszedł przepływomierz.
odpukać nie było

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 HDI 100KM 74kW [l/100km]