Lista ocen Citroen Xantia I (40)

~moroaman
Liftback 1.8 i 16V 110KM 81kW
Dobry samochód, którzy doceniają Ci, którzy kiedyś zaryzykowali i kupili i okazało się, że jest całkiem ok. Inni ulegają obiegowej opinii o awaryjności, usterkowości i skomplikowanym, francuskim zawieszeniu...Przez to jest tani, a złodzieje go nie kradną. Tylko korzystać, choć może być ciężko o zadbane imało wyjeżdżone egzemplarze (zwłaszcza diesle)
~Lenny_White
Liftback 1.8 i 16V 110KM 81kW
Złego słowa nie mogę napisać na Xantię...nie dlatego, że mam ten samochód ale dlatego, że to auto na to nie zasługuje. Samochody te są ponad przeciętnie komfortowe, obszerne i przyjazne kierowcy. Nawet po kilkuset kilometrach jazdy nie czyje się zmęczenia i smutno się robi jak docieramy do celu podróży. Gdybym był właścicielem stacji paliw to jeździłbym Xantią dzień i noc :-) z przerwami na posiłki;-)
~mati@z.pl
Liftback 1.8 i 16V 110KM 81kW
Auto naprawde niedoceniane u nas. Ma swoj klimat, trzeba pojezdzic, zeby poczuc i zobaczyc o czym mowie - Zantia roztacza nad toba urok, z ktorego ciezko sie uwolnic. Jazda nia sprawia przyjemnosc i daje poczucie bezpieczenstwa. Poza tym ta cytryna jest szalenie wygodna!
~Rafał Kucharczyk
Liftback 1.8 i 16V 110KM 81kW
Miałem różne auta w różnych klasach. Od sportowych poprzez rodzinne aż do luksusowych. Ale żadne z moich wcześniejszych aut nie było tak wygodne, ekonomiczne,niezawodne i cudowne ja Xantia. Dziękuję Bogu, że dresiarze nie kupują takich aut, złodzieje ich nie lubią a Ci,którzy nigdy tego auta nie mieli, boją się hydropneumatyki. Dzięki temu ceny tych pięknych i doskonałych technicznie aut są fantastycznie niskie!!! Szkoda,że C5 już nie jest tak...
~Pawel
moja ocena to 4,5 ---- polowke odbieram za te male usterki
~Jurek Czyż, jc406@wp.pl
Liftback 1.8 i 16V 110KM 81kW
Elegancki, ciągle nowoczesny samochód o znakomitych własnościach jezdnych i wysokim komforcie jazdy. Trwały i niezawodny. Wymaga podstawowej wiedzy o układach hydraulicznych Citroena głównie w celu kontrolowania mechaników, aby uniknąć wywołanych przez nich usterek.
2,9
~Zawiedziony..
Liftback 1.8 i 16V 110KM 81kW
Samochód jest po prostu zbyt delikatny i zbyt awaryjny. Sypie się praktycznie wszystko - od drobnych \"dupereli\" po podstawowe układy. Wymaga sporych nakładów czasu i pieniędzy. Nie rekompensuje tego niestety komfort jazdy, co mi po wygodnej jeździe, jak ciągle się zastanawiam co zaraz się popsuje i ile będzie kosztować naprawa?
~Jakubek601
Liftback 1.8 i 16V 110KM 81kW
Bardzo wygodne rodzinne auto o wysokim komforcie podróżowania zarówno do miasta jak i w trasę. Duży minus to właściwie brak schowków i miejsc na butelkę i kubek. Jedyny schowek po stronie pasażera przeraża swoimi mikroskopijnymi rozmiarami (mieści się panel radia i chusteczki higieniczne). W boczkach drzwi również dużo się nie nakładzie.
~Pawel p.wieczorek@ntlworld.com
Kombi 1.8 i 16V 110KM 81kW
Jak ktos potrzebuje super mechanika w okolicach Konina w Wielkopolsce piszcie do mnie. Pozdrawiam wszystkich posiadaczy Xantii :) W angli Xantie sa tak tanie ze az zal... takie auta... Ja swoja kupilem za 500 funtow..
~Krzysztof-Świecie
Liftback 1.8 i 16V 110KM 81kW
Nigdy nie kupiłbym Xsantii - gdyby nie to, że znajomy nieźle zjechał z ceną. Bałem się kosztownych napraw zawieszenia- niepotrzebnie!!! Jezdze nią 3 lata i praktycznie tylko tankuję, to naprawdę świetne auto.