Lista ocen Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 110KM 81kW 2004-2010 (30) - Silnik

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał
Picasso 1.6 HDi 110KM 81kW
Silnik dynamiczny z turbodziurą na bardzo niskich obrotach. Mało się trzęsie, miękki dźwięk pracy. Na obrotach od 1800 mocy mu nie brakuje. Cieknie uszczelka pod pokrywą zaworów. Poza tym absolutnie nic się nie dzieje. Na 4 można wyprzedzać swobodnie TIR-y z rodziną i bagażem na pokładzie. Drogi szybkiego ruchu nie są mu straszne. Bałem się filtra cząstek stałych, niepotrzebnie. Absolutne zero problemów. Spalanie - myślałem, że będzie niższe.
~autor_nieznany
Picasso 1.6 HDi 110KM 81kW
naprawde niebo a ziemia, porownanie z niemieckimi superoszczednymi 1,9 tdi nawet nie ma sensu. Cicho naprawde cicho i duzo ciszej niz w niemieckich dieslach. Doskonale sie spisuje w miescie a na trasie czy autostradzie daje rade w kazdej sytuacji.
~Przemek 608-348-527
Picasso 1.6 HDi 110KM 81kW
Jezeli chodzi o spalanie to nie ma sie do czego doczepić. średnio 6 l/100 km przy tak dużym samochodzie to dobry wynik. Jak na 90 km dynamiczny, Ma tylko jeden mankamen który kładzie to wszystko co dobre - STRASZNIE GŁOŚNY !!!!
~cytryna
Picasso 1.6 HDi 110KM 81kW
Wysoka kultura pracy bardzo dobre osiągi i ekonomia. Trochę jeździłem też wer 90KM ale 110 daje więcej frajdy z powodu większego momentu obrotowego i wydaje mi się że jest trochę cichsza.
~Adrian123321
Picasso 1.6 HDi 110KM 81kW
przez 4 lata 60 tys przejechałem nim wymienione sprzęgło z dwumasą i zaślepiony egr więc nie było jakoś bardzo awaryjne raczej obeszło się bez większych usterek
~nigdywiecejvw
Picasso 1.6 HDi 110KM 81kW
mimo ze diesel byl niemcem, to francuzi robia duzo lepsze diesle - wysoka kulturka nie ma co - prawdziwy downsizing - mala pojemnosc male spalenie zadowalajace osiagi
~tomi28
Picasso 1.6 HDi 110KM 81kW
Dobrze, ponieważ jak jest zimny to jednak trochę coś tam piszczy lub stuka, więc tylko 4 ;) ale jak się rozgrzeje to gra i buczy jak trzeba
~vinc
Picasso 1.6 HDi 110KM 81kW
Po małej poprawce oprogramowania, jest bardzo dobrze. Fabrycznie zamiast 90 było 100 KM, teraz jest 115. Ta moc w zupełności wystarcza.
~liko
Picasso 1.6 HDi 110KM 81kW
Czasem się zaświeca pomarańczowa lampka ale auto nawet wtedy jakby lepiej jedzie :-) W każdym arzie samonaprawialna usterka.
~melchior
Picasso 1.6 HDi 110KM 81kW
w porownaniu do niemieckich traktorow to naprawde francja elegancja. Osiagi jak na rodzinne auto bardzo przyzwoite.