Lista ocen Citroen Xsara II Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW 2000-2004 (26) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 32 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotrek604
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Zdarzyła się jedna, ale uważam, że to akurat wada konkretnie mojego egzemplarza. Zablokował się termostat i pękła nagrzewnica, a gorący płyn chłodniczy wylał się do środka. Sama nagrzewnica jest tania (ok. 100 zł), ale do jej wymiany potrzebne jest rozebranie deski rozdzielczej, co wygenerowało sporo kosztów. Przy okazji wymieniono przewody chłodnicze i płyn w układzie. Przy okazji zalała się jakaś wtyczka głęboko pod deską rozdzielczą i...
~Winik
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
fakt faktem wymienilem tylna belke ale na naszych drogach wszystko wymieka a poza tym byl juz jej czas (880 razem z robocizna) i laczniki stabilizatorow ale to groszowa sprawa:)i problem z BSI ale z winy kombinatorow z ASO.Zostalo naprawione przez dobrego elektronika tez za grosze(nie jest to awaria ktora meczy te auta tylko glupota ASO)
~Jacek
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Silnik i skrzynia - igła! Prawie 170 tys i ZERO zużycia oleju! Za to: - Regularne pocenie się koło półosi. - trzeba dbać o tylną belkę (łożyska czopów) - Padł alternator przy 160 tys (280 zł). J ak padł, to komputer przestał wyświetlać info o ładowaniu i nic nie poradzi... Generalnie nigdy nie zawiódł w trasie.
~dziadek
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Posiadam to auto od lipca 2002 roku, sprowadziłem go z Belgii przy stanie licznika 3200 km. Przy stanie licznika 8700 km zamontowałem instalację gazową i do dnia dzisiejszego nie miałem poważniejszej awarii - poza wymianą zawieszenia przedniego po 60 000 km i tylnego po ok. 120 000 km.
~Maniek maniekmon@wp.pl
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Z poważnych usterek nic nie zanotowałem poza sygnalizującym światełkiem awari silnika, co miało miejsce po jakiś czas po wymianie rozrządu, prawdopodobnie kabelki żle łaczyły na stykach, bo kmputer nizc nie wykrył, poza tym samo przestało świecić( pewnie mechanik naruszył jakieś złącza kabli)
~Xy
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Póki co auto jeszcze nie zatrzymało się samo na trasie i za każdym razem dowiozło mnie do celu. Jednak obraz ten psują drobne usterki i niekiedy dyskoteka kontrolek na desce rozdzielczej przez co nie wiadomo czy akurat TERAZ auto nie zechce rzucić współpracy.
~Bartek
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Niby delikatny \'francuski piesek\', ale jakoś (w porównaniu z Mazdą) silnik nie dymi, obroty są OK, zawieszenie komputer pokazuje, że jest w stanie idealnym (podobnie jak mechanik organoleptycznie). Więcej tutaj strachu i zamieszania medialnego niż prawdy.
~Piotrek1984
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Autko jeszcze mnie nie zawiodło i mam nadzieję że mnie nie zawiedzie. Jeśli będzie się systematycznie o nie dbać nie powinno być większych problemów.
~piotr_szn
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Brak jakichkolwiek poważnych awarii. A fatalne polskie trakty komunikacyjne, kiepskie paliwo i nędzny serwis powinny odbić się mocno na stanie pojazdu.
~wole pomarańcze
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
wydech - cały czas coś, zawieszanie można naprawiać i naprawiać a cały czas jest cos do zrobienia, czujnik temperatury,
Citroen Xsara II Hatchback