Lista ocen Citroen Xsara II (309)

3,7
~tomekk79@o2.pl
Kombi 1.9 D 71KM 52kW
Mój poprzedni samochód 18 letni Peugeot 205 świetny silnik, ani śladu rdzy sprawił że zacząłem przychylniej patrzec na "francuzy". Xsara wpadła mi przez przypadek i bardzo miło mnie zaskoczyła, jedyna szkoda to że nie jest to HDI, ale pewnie następny już będzie.
3,5
~ViR
Hatchback 2.0 i 16V 137KM 101kW
Nie jest zle, za troche ponad 60 tys. pod maska 2.0, a w srodku prawie wszystko z ogrzewanymi fotelami, automatycznymi wycieraczkami, radarem cofania, komputerem pokladowy wlacznie, a do tego wiele innych dodatkow, tylko te dzwieki... nie chodzi mi o dziek seryjnego radia z 6 glosnikami, ale np. tapicerki;)
3,8
~Bartek
Kombi 2.0 HDi 90KM 66kW
Nic nie było o wygladzie - zasadniczo brzydki woz! Ale co tam, mało pali i jest wygodny za kółkiem. Potrafi wkurzyc dziwnymi sprawami (wentyalacja, dziwnie chodzacy silnik). Samochod w tytm roczniku jest tani i malo pali a wiec polecam
~Ar
Kombi 1.9 D 71KM 52kW
Samochodem zrobiłem już 190 tys.km w w 7,5 lat. Silnik w zasadzie bezawaryjny. Wymieniałem uszczelkę na klawiatutrze, a poza tym tylko eksploatacja bieżąca. Mógłby być bardziej elastyczny.Poza tym słabe przyspieszenie, ale na to nie zwracam uwagi. Przy przebiegu 260 tys.km w zakładzie zajmującym się autami francuskimi gość odpalając moje auto zapytał się czy to \"benzyna\", bo tak cicho chodzi. (Silnik)
~flon
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Warto zauważyć, że Xsara jest samochodem konstrułowanym już parę lat temu, a jeszcze dziś jest autem konkurencyjnym dla najnowszych modeli. I to pod względem technicznym jak i wyposażeniowym. Xsara jest ładna i dobra, a przy tym jeszcze stosunkowo niedroga.
~marcin
Kombi 1.9 D 71KM 52kW
Jak ktoś nie lubi jeździć wolno i czekać na "dogodną" okazję na wyprzedzenie jakiegoś tira, radzę wybrać mocniejszy silnik. Pamiętajcie, że oceniam konkretny silnik. (Silnik)
2,6
~Morfeusz
Hatchback 1.9 D 71KM 52kW
Posiadam samochód niecały rok. Dynamika jazdy, jest tragiczna. Strasznie głośny podczas jazdy powyżej 100KM/h, wyciszenie jest naprawdę złe. Prowadzenie auta jest ok(wystarczająco zwrotne i kompaktowe). Elektryka, to kolejny dramat tego auta dyskoteka na desce rozdzielczej przynajmniej raz w tygodniu...(mimo ciągłego serwisowania). Potrafi nie wyłączyć świateł pomimo wyłączenia ich... Wydawało mi się na początku, że to idealne auto na...
3,2
~Tomek14
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Samochód rocznik 2003 1,6 16v 110 km - rejestracja 2004. Kupiłem w 2011 listopad z przebiegiem 170 tyś obecnie 190 tyś. Awarie wg mnie ponadstandardowe to: przetarta taśma elektryczna w kolumnie kierownicy i nieczynny przez to airbag ; kontrolka niedomkniętych drzwi kierowcy ? konieczna wymiana zamka z czujnikiem; pękanie kabli w drzwiach- polutowałem; stabilizator położenia drzwi przy otwarciu zablokował się i rozsypał- drzwi nie mają skoku...
2,9
~upto
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
silnik elastyczny bp to jednostka 8 zaworowa, jak we wszytskich francuzach poci sie uszczelka pod glowica, po zakupie wymienilem termostat, swiece, rozrzad (komplet), filtr powietrza. Nie mam zadnych zastrzezen, to dobry motor i malo plai, jezdze glownie na trasie, ok 120-130km/h i bez zrywow i przyspieszania przy tej predkosci pali mi 5,7-5,9. W miescie, w korkach 6,2-6,7 (niezaleznie- lato/zima) (Silnik)
~MarcinG
Hatchback 2.0 HDi 110KM 81kW
Zdecydowanie polecam jako auto ekonomiczne, które można bardzo tanio kupić i tanio eksploatować. Wymiana oleju co 20 tyś km. Jako auto do dojeżdżania do pracy idealne a i na wypad wakacyjny ( 500-1500 km ) też daje radę.