Lista ocen Citroen ZX (154) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 199 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotrek lopt@wp.pl
Hatchback 1.6 i 88KM 65kW
Latem mimo braku magicznego guzika z napisem A/C nie ma problemu. Są dwa wyjścia: 1. Uchylić tylne szyby (mowa o wersji 3drzwiowej) i delikatnie przednie szyby, włączyć dmuchawę na pierwszy bieg i ustawić najzimniejszy zakres. W aucie będzie naprawdę chłodno i przyjemnie. 2. Okna w dół i przy 70 km/h będzie taki orkan, że na pewno się nie spocicie, a zapalenie ucha murowane no i możliwa głuchota od zawirowań :) 3. Przy temperaturach do +20...
~mariusz lublin pytania maniek153@interia.pl
Hatchback 1.9 D 71KM 52kW
no coz w lecie za goraca a w zimie za zimno , latem kanal tak sie nagrzewa ze okolo 10 min leci gorace powietrze dosc dlugo sie chlodzi i zbiera wszystkie syfy z drogi i wrzuca je przez wentylacje do srodka , a zima chlodnica wielkosci polowy samochodu nagrzewa sie w tempie żółwia , trzeba zrobic jakieas 10 km zanim zacznie leciec cieple powietrze , wiec jak ktos ma blisko do pracy to nawet niech nie wlacza , daje 4 tylko dlatego ze dmuchawa...
~gregor@dnx.pl
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Szybko się nagrzewa, po pewnym czasie bucha gorącem. Latem da się nawet zamknąc szyby i próbowac jechac na schładzaniu. Nie jest wtedy nawet najgorzej. Wiadomo, zawsze klima by się przydała. Często parują szyby (kiedy pada i jest dużo ludzi w aucie), zdaje się, że wynika to z tego że samochód jest zbyt szczelny... :) ale dmuchawa na maksa i za chwilę nie ma problemu.
~Plewson
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Nawiewy świetnie dmuchają, w środku zimy po kilku minutach robi się przytulnie jak przy domowym piecu. Na minus brak możliwości zamknięcia obiegu powietrza (przynajmniej ja takiej funkcji nie znalazłem), więc zanim nagrzewnica się nagrzeje, mimo wyłączonego nawiewu do środka wlatuje zimne powietrze, trzeba ręcznie zablokować poszczególne nawiewy.
~Venga Boy
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Kiedy wentylacja jest sprawna jest super. Nagrzewa się momentalnie. A zimne powietrze fajnie chłodzi w lato. U mnie niestety trzeba odpowietrzyć układ oraz sprawdzić czy niema kamienia w nagrzewnicy. Brakuje wewnętrznego obiegu. Trzeba się liczyć z tym, że smród spalin może się dostać do kabiny podczas stania w korku.
~mak (wazovsky [at] tlen.pl)
Hatchback 1.9 D 64KM 47kW
Nagrzewa się bardzo szybko (po 2-3 km), jeżeli się nie nagrzewa to oznacza zapowietrzony układ chłodzenia lub nie otwiera się termostat - taka "kontrolka". Również z chłodzeniem nie ma problemów, mimo że nie ma klimatyzacji. Czasem trochę brak zamkniętego obiegu - można go "zasymulować" zamykając wszystkie nawiewy.
~rufig@buziaczek.pl
Kombi 1.9 TD 90KM 66kW
Autko nagrzewa się bardzo szybko, klimatyzacja równie szybko chłodzi, niewielkim mankamentem jest głośno pacujący wentylator wentylacji, ale przy gładko klekoczącym silniku diesla nie ma to większego znaczenia - po przekroczeniu 2200 obr/min bardziej słychać silnik i turbinę niż ten wentylatorek.
~Michu
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
Po 220 tys. siadł wentylator nawiewu. Nowy ~ 600 (!!!) PLN. Paraliż. Używany ~ 150. Dopasowałem coś ze starego forda, ale mimo wszystko takie żeczy nie powinny się dziać. Nawiew chodzi dość głoścno zwłaszcza przy wysokich obrotach. W innych autach mam/miałem ciszej.
~no_wizard
Hatchback 1.6 i 88KM 65kW
Dmuchawa jak na auto z początku lat \'90 dość cicha, brakuje jedynie filtra kabinowego - zdarzało się, że do środka wpadały jakieś śmieci z drzew. Ogrzewanie idealne, 15 minut w zimie (-12\'C) wystarczy by nagrzać wnętrze. Klimatyzacji nie stwierdzono.
Dziennik kosztów dla Citroen ZX
10,6
~desti
Hatchback 1.9 D 68KM 50kW
Wentylacja jest wręcz niesamowita nie mając włączonego obrotu do wentylacji ją po prostu czuć golf 3 wymiękka. Akurat ten samochód co mam posiada klimę, ale jakoś nie ma potrzeby jej używania. Wszystkie elementy podgrzewane działają bez zarzutu.