Lista ocen Citroen ZX (163) - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

Na liście zabraknie 190 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jarek
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Byłem bardzo mile zaskoczony miejscem dla kierowcy i pasażerów. Między przednimi fotelami jest tyle miejsca że jadąc z pasażerem po prawej zimą w grubych kurtkach w ogóle nie przepychamy się na lewo i prawo. Przy wzroście 195 cm za kierownicą przy odsuniętym fotelu na maxa nie sięgam nogami do pedałów.
~rufig@buziaczek.pl
Kombi 1.9 TD 90KM 66kW
Przy moim wzroście - 192 cm to w prawie żadnym samochodzie za kierownicą nie jest idealnie, ale nie jest źle - sprawę załatwia regulowana wysokośc kierownicy i fotela. Dla pasażerów podbno jest wystarczająco miejsca do komfortowej jazdy... podobno, bo nigdy jeszcze nie jechałem jako pasażer swoim autkiem ;-)
~Michu
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
Z przodu luksus (porównywałem parę dni temu z Audi 100 C4 i wyszło mi 3 cm mniej między barkami na przednich fotelach). Z tyłu trochę mało miejsca dla średnich/większych osób na nogi (mam 180cm i luksusu nie zaznam, ale w końcu częściej siedzę za kółkiem :)) Za to bagażnik duuuży.
~Wisniowy
Hatchback 1.9 D 68KM 50kW
Miejsca pod dostatkiem z przodu jak i z tyłu! Przesuwana tylna kanapa, regulowane tylne oparcia, bagażnik ponad 320l. Mam porównanie do 308-ki (ta sama klasa) i przyznaję, że ZX nie odstaje od nowoczesnych konstrukcji pod tym względem.
~afix@wp.pl
Hatchback 1.9 D 68KM 50kW
Miejsca pod dostatkiem z przodu jak i z tyłu! Przesuwana tylna kanapa, regulowane tylne oparcia, bagażnik ponad 350l. Mam porównanie do 308-ki (ta sama klasa) i przyznaję, że ZX nie odstaje od nowoczesnych konstrukcji pod tym względem.
~MateuszZx
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Mam 190cm, średniej budowy - w zimie nie zdejmuje kurtki w samochodzie mnóstwo miejsca a za mną siadają ludzie mojego wzrostu i po długiej trasie są zadowoleni:) Co ważne bagażnik nie jest wcale mały, a co najlepsze, tylna kanapa jest przesuwana!
~piotrex
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Tutaj musze dać 5 miejsca dość dla wszystkich mam 188cm ale za mną spokojnie usiądzie dorosła osoba tylna kanapa pomieści 3 osoby nie mylić z Pudzanem. Ciężko szukać w tej klasie autka które daje taką przestrzeń dla kierowcy i pasażerów .
~Mateusz
Hatchback 1.8 i 101KM 74kW
Przednie fotele rewelacyjne, moje auto to wersja Furio, z niemal sportowymi seryjnymi siedzeniami, świetne trzymanie boczne i bardzo wygodne, a do tego wyglądają świetnie, z tyłu dosyć wygodnie ale bez fajerwerków
~Sarny
Hatchback 1.6 i 88KM 65kW
Auto jest małe, wiadomo, kiedyś auta z segmentu C nie były duże, ale jest miejsca wystarczająco. W piątkę robiliśmy trasę poonad 500 km i nikt nie narzekał. A były to osoby dorosłe. Z Tyłu raczej osoby do 1,9m wzrostu.
~honzikh
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Z przodu dużo miejsca, z tyłu nawet bardzo dużo jak na wielkość autka. Inna sprawa, że żeby wozić 2 dorosłe osoby na tylnej kanapie trzeba mieć całkowicie sprawne zawieszenie, bo inaczej auto siedzi bardzo nisko.