Lista ocen Dacia Duster II SUV (86) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 72 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Nemeczek
SUV 1.0 TCe LPG 100KM 74kW
Tu jest kiepsko. Składa się na to - nieprzyjemne klekotanie silnika a raczej wtrysków LPG - sylwetka auta a co za tym idzie szumy powietrza i kół (nadkola są szczątkowe i jak wjedziemy na żwir to kamyczki walą w blachę aż miło) - komfort akustyczny powyżej 110-120 km/h jest prawie żaden, podobno pierwsza generacja miała jeszcze gorzej, musiał być to koszmar. W porównaniu do mojego poprzedniego 18-letniego Volvo s40 to tu mamy dramat.
~Nemeczek
~Marcin T.
SUV 1.3 TCe 150KM 110kW
Jest zaskakująco ok, powyżej 130km/h głośno, ale nie spodziewałem się inaczej. Mocno hałasuje na małych nierównościach, czasami słychać dziwne stuki z zawieszenia, jakby dobijało. Silnik niesłyszalny dopóki nie wpadnie w rezonans koło 3 tys obrotów, wtedy bardzo głośno, a potem koło 3,5 tys znów ciszej. Było by naprawdę dobrze gdyby nie kilka głupich niedopracowań.
~a
SUV 1.0 TCe LPG 100KM 74kW
Nie odbiega od innych samochodów klasy średniej jak i od innych suv'ów. Samochód jest dość wysoki i stawia opór powietrza. Jazda jest cicha do ok. 120-130 kmh można rozmawiać bez podnoszenia głosu z pasażerami tylniej kanapy. Powyżej 150 kmh robi się nieco głośno, ale to normalne przy wysokich samochodach z dużymi lusterkami. Fizykę ciężko oszukać ;)
~Szkrobi
SUV 1.3 TCe 150KM 110kW
Auta o takim kształcie nie da się do końca wyciszyć ale w tym przypadku zrobiono kolosalny postęp w stosunku do DD1. Przy jeździe autostradowej 160 km/h słychać tylko szum i można słuchać normalnie radia. W poprzedniej wersji przy 140 nie słyszałem własnych myśli. Hałas nie pochodzi od silnika a jest spowodowany wiatrem i toczeniem kół.
~Marko68
SUV 1.6 SCe 115KM 85kW
Jak oni to zrobili. Jeździłem już niejednym samochodem, znajomi wożeni Dusterem mówią po pierwsze: bardzo cichy. Słychać szumy z nadkoli, szumy opon. Poza tym niewiele, no i nic nie stuka i nie puka. Serio. Przy 120 km/h szumią relingi (nawet nie lusterka) ale to nie jest jakoś specjalne dziwne, nadal jest dość cicho.
~Mika
SUV 1.0 TCe LPG 100KM 74kW
Zaskoczenie - auto jest, moim zdaniem, świetnie wyciszone! Naprawdę, w połączeniu z tym silnikiem auto jest cichsze niż samochody którymi jeździłem w przeszłości. Czytałem różne opinie na ten temat, ale ja nie mogę się przyczepić. Dzięki temu dobrze słucha się muzyki, nawet na autostradzie :D
~gogol
SUV 1.5 dCi 110KM 81kW
Nie jest to limuzyna, że nic nie słychać, ale jest OK. W zależności od tego czym jeździłeś wcześniej będziesz albo zadowolony, albo zawiedziony. Po przesiadce z 19-letniego Renault - super. Przyzwyczajony do swojego auta, wsiadłem do starszego diesla (Opel) i byłem mocno zdziwiony, że aż tak silnik słychać.
~Leemaxx
SUV 1.0 TCe LPG 100KM 74kW
Nie kumam tych wszystkich komentarzy, że powyżej iluś tam km jest bardzo głośno. Słychać głównie szum opon,relingów i samej kubatury auta ,która jest duża bo to SUV.Dla mnie problem nie istnieje mimo jazdy czasem powyżej 140 km/h,ale może głuchy jestem i tyle.
Dziennik kosztów dla Dacia Duster II SUV
7,9
8,4
~KRAKUS 2
SUV 1.3 TCe 150KM 110kW
To nie klasa Premium. Do 120km jest znośnie, potem jest głośniej ale tragedii nie ma. Silnik lekko słychać 150/130 KM jest podobnie. Jak mamy coś na dachu (bagażnik/dodatkowe lampy) to już jest głośno. Ale kto takim autem będzie jeździł po 200km/g- tyle spokojnie pojedzie
Dacia Duster II SUV