Lista ocen Dacia Duster II SUV (112) - Silnik

Na liście zabraknie 46 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł
SUV 1.6 SCe LPG 115KM 85kW
Porządny wolnossący benzyniak. Niezbyt oszczędny, ale przyzwoicie żwawy, niezawodny, elastyczny przy spokojnej jeździe. Instalacja lpg czyni go nawet całkiem ekonomicznym. Choć biorąc pod uwagę masę auta - mógłby być mocniejszy o jakieś 15 koni. Tyle, że wtedy zapewne nie spełniałby wymogów środowiskowych.
~Janek
SUV 1.0 TCe LPG 100KM 74kW
To chyba największa wada Dacii. Niska kultura pracy, wibracje i dźwięk niczym z wirówki od pralki. Hałasuje w każdym zakresie obrotów. Ciężko ruszyć tym z miejsca dopóki nie załączy się turbina. Na trasie przy wyprzedzaniu brakuje mocy. Mały plus za oszczędność, ale jak dla mnie i tak dramat.
~Tomekkk
SUV 1.3 TCe 150KM 110kW
Nie ma z nim żadnego problemu.Jest naprawdę cichy i dynamiczny. Wyprzedza się bezproblemowo i bez redukcji. Przed zakupem porównywałem różne wersje silnika i stwierdziłem, że jedynie ta wersja będzie odpowiednia.Czuć różnicę między 150,a 130.Nie mówiąc już o silniku 100KM bo ten jest bardzo zmulony
~taisio
SUV 1.6 SCe 115KM 85kW
Niestety 115 KM nie jest odczuwalne. Silnik jest bardzo ale to bardzo mułowaty. Do 70 km/h jest OK natomiast potem jest już źle. Przesiadłem się z Opla Insignii 130KM i niestety przeskok jest bardzo duży pomimo tylko 15 KM róznicy. Polecam bardzo poważne rozważenie do czego auto ma słuzyć.
~dacia duster 2018
SUV 1.5 dCi 90KM 66kW
dobry silnik 1.5 dci niektórzy powiedzą że obracały sie panewki ale to jest dci z 2018 jest to ulepszony dci w którym panewki sie nie obracają a silnik jest bardzo dynamiczny gdyby miał ze 30 konimechanicznych więcej to byłby to najlepszy silnik w samochodach podsumowójąc ten silnik jest super polecam go
SUV 1.5 Blue dCi 115KM 85kW
Świetny. 260Nm sprawia że auto zachowuje się na każdej drodze "godnie". DIesel jest ciężki co poprawia trakcję tego auta ! Sam silnik pracuje ok i trzeba się przyzwyczaić do turbodziury ale nie jest żle. Od 2000 obr/min mamy użyteczny zakres do sprawnych manewrów.
~Paweł
SUV 1.6 SCe LPG 115KM 85kW
Cichy, ładnie i równo pracuje. Dosyć elastyczny, ale przy trzymaniu wysokich obrotów. Moc zdecydowanie mogłaby być większa, brakuje jakichś 15-20 koni, by tym autem jeździć naprawdę komfortowo. Oczywiście, można dopłacić do mocniejszego silnika, ale nie będzie on wolnossący.
Dziennik kosztów dla Dacia Duster II SUV
7,9
8,4
~Szkrobi
SUV 1.3 TCe 150KM 110kW
Mimo że benzynowy, bardzo elastyczny. Przypomina mi wręcz charakterystykę diesla. Turbina robi swoje. Polubiłem od razu. Dynamika świetna. Wysoka kultura pracy. Bardzo cichy. Oszczędny przy jeździe eko ale niestety smok paliwowy przy normalnej jeździe autostradowej.
Dacia Duster II SUV