Lista ocen Dacia Duster II SUV 1.0 TCe LPG 100KM 74kW 2020-2021 (14) - Ergonomia

Na liście zabraknie 11 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jan
SUV 1.0 TCe LPG 100KM 74kW
Ogólnie to jest ok. Siedzenia nie są jakieś szczególne ale dają radę. Dramatyczny jest fabryczny podłokietnik. Na szczęście na jeździe testowej dostałem auto z takim właśnie, więc szeroki podłokietnik od razu trafił na listę do dokupienia. Bardzo ciekawy jest moduł sterowania dźwiękiem zapożyczony z Renault. Na początku wydawał mi się dziwny, ale teraz uważam go za bardzo sprytny. Odejmuję pół gwiazdki za umiejscowienie przełącznika...
~Mika
SUV 1.0 TCe LPG 100KM 74kW
Jest ok: siedzenia są wygodne, kierownicę i siedzenie kierowcy można porządnie ustawić, w aucie jest dużo miejsca. Bagażnik jest ogromny. Poza tym auto ma sporo schowków, choć niektóre są nieco rozbrajające (aka, wgłębienie w miejscu gdzie w wersji 4x4 jest przełącznik napędu). Bardzo fajna obsługa klimatyzacji i multimediów. Mały minus za przełącznik tempomatu i ogranicznika pod hamulcem ręcznym - ale uwaga, w wersji 2021 to podobno poprawili...
~Leemaxx
SUV 1.0 TCe LPG 100KM 74kW
Po lifcie wszystko jest pod ręką ,do tego dobrze oznaczone czy podświetlone. Obsługa jest dość intuicyjna i nie odbiega od jakiegoś przyjętego standardu.Wsiadasz i wszystko kupisz o razu,szczególnie jak miałeś wcześniej jakąś Renowkę.Minusik za pas dla 3go pasażera poprowadzony z dachu nad przestrzenią bagażową. Osobiście uważam to za głupotę. Można to było zrobić "normalnie",co ułatwiłoby korzystanie z pasa przez dzieciaki z tyłu.
~Nemeczek
SUV 1.0 TCe LPG 100KM 74kW
Sama pozycja za kierownicą poprawna, regulacja położenia kierownicy w dwóch płaszczyznach, fotel toporny i twardawy, ale podstawowe regulacje są (bez niestety podparcia lędźwi). Przyrządy pokładowe skromne, ale umiejscowione poprawnie (może oprócz tempomatu i regulacji reflektorów) i duże kieszenie boczne. Wszędzie twardy plastik, ale spasowanie ok. Mam bieda-wersję i brakuje mi podłokietnika.
~Nemeczek
~Adam
SUV 1.0 TCe LPG 100KM 74kW
Paru rzeczy inni producenci mogą się od Dacii nauczyć: wyłącznik start-stop? Proszę, pod ręką. Tryb ECO? Zaraz obok. Zmiana godziny w fabrycznym radiu? Voila, 3 sekundy. Ciut gorzej wypada podłokietnik (niektórzy wymieniają, ja się przyzwyczaiłem) i uchwyty na kubki. Wersja po liftingowa ma to ogarnięte lepiej, ale i tak jest naprawdę dobrze.
~Mały
SUV 1.0 TCe LPG 100KM 74kW
Wszystko ok, poza pozycją za kierownicą. Auto wysokie z zewnątrz, niskie w środku jak osobówka. Wkurza trochę nisko umieszczona nawigacja, ale monitory ustawione wysoko weszły niedawno. Brakuje regulacji wycieraczek, lub automatycznych wycieraczek.
~Janek
SUV 1.0 TCe LPG 100KM 74kW
Ogólnie rozmieszczenie przyrządów w porządku. Fotele przyzwoite. Malutka i bardzo lekko chodząca kierownica. Specyficzna, trudna do optymalnego ustawienia, mało wygodna pozycja za sterem.
~komornik
SUV 1.0 TCe LPG 100KM 74kW
Oceniam bardzo dobrze - tempomat idealnie, stary pilot do radia też daje radę, pokrętła przyciski dobrze umiejscowione. Zabieram gwiazdkę za brak podświetlenia kierownicy!
~a
SUV 1.0 TCe LPG 100KM 74kW
Wszystko na swoim miejscu. Konsola czytelna, brak nadmiernej ilości opcji i przycisków. Proste i funkcjonalne.
Dacia Duster II SUV