Lista ocen Dacia Duster II SUV 1.6 SCe 115KM 85kW 2018-2019 (26) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 22 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Radzio
SUV 1.6 SCe 115KM 85kW
Tak wiem, są bardziej ekonomiczne samochody. Spalanie oscyluje ok 7,6l/100 (na trasie litr mniej, po mieście trochę więcej). Ale robię mało kilometrów ( rocznie ok 10 tys.) i nie przeszkadza mi to.Po za tym można w ten silnik założyć gaz - tanio i wszyscy sobie chwalą. A już widziałem fury po rodzinie (benzyny z turbinami) które były mega ekonomiczne, a jak się rypły to to co się zaoszczędziło na paliwie x3 pakowało sie w remont.... DZIĘKUJE...
~pavulon78
SUV 1.6 SCe 115KM 85kW
Spodziewałem się większego spalania. W mieście pali ok. 7,5 l/100km, na wakacyjnej trasie autostradami prawie 4000km przy tempomacie ustawionym na 130 km/h + plus około 1000km po drogach lokalnych, średnie spalanie z całego wyjazdu wyszło 7,3 l/100. Przy prędkościach 90-100 km spokojnie da radę uzyskać 6 l/100.
~DBCS
SUV 1.6 SCe 115KM 85kW
koszty: na razie wlewamy paliwo i koszty przeglądów gwarancyjnych. Po zakupie samochody przy przebiegu 9000 tyś. km - mimo wszystko zmieniłem olej i filtr - choć diler twierdził, że zrobili to przy przeglądzie (tak jak pisałem sam, kupiony z przebiegiem 9 tyś km - użytkował go pracownik daci).
~Serpentes
SUV 1.6 SCe 115KM 85kW
Na razie koszty to wyłącznie paliwo ubezpieczenie i przeglądy na co ma się niewielki wpływ. Pierwszy przeglad po roku około 900 w ASO. Wymieniałem olej i filtr po kilku tysiącach km to zapłaciłem około 300zl. Ubezpieczenie było promocyjne w salonie. Nie wiem ile będzie wynosić po roku.
~barakuda
SUV 1.6 SCe 115KM 85kW
Przez pierwszy rok nie było żadnych potrzeb - jeszcze nie miałem takiego auta. Zmieniłem dwie spalone żarówki i tyle. Do tego biorąc nowe auto wykupiłem pakiet serwisowy - jestem właśnie po pierwszej wizycie na 20000 km. 90% czasu jazdy po mieście klocki zużyły się w 40% reszta nienaganna.
~Marek_JK
SUV 1.6 SCe 115KM 85kW
Gdyby spalanie było mniejsze można by powiedzieć że poziom idealny. Trzeba jak najmniej korzystać z oryginalnych części zamiennych Renault bo np. wiązka kabli silnika w serwisie Renault to koszt ok 2000 a na allegro 350 (nowe)
~Reset
SUV 1.6 SCe 115KM 85kW
2300 zł za przeglądy na 5 lat, to naprawdę rozsądna oferta. Spalanie mieszane na poziomie 6,7 litra po pierwszych 500km zapowiada niewysokie koszty utrzymania.
~Krzysztof
SUV 1.6 SCe 115KM 85kW
Silnik jeżeli chodzi o zużycie Pb jest moim zdaniem oszczędny jak na takie gabaryty samochodu. Po zamontowaniu LPG - bomba (około 8 litrów /100km) !!!.
~Paweł Pietrzak
SUV 1.6 SCe 115KM 85kW
Spalanie ok. jak wspominałem ok. 9 l/100 km , głównie w mieście. z uwagi na to, że samochód mam od 2 mc żadnych innych kosztów nie poniosłem
Dziennik kosztów dla Dacia Duster II SUV 1.6 SCe 115KM 85kW
7,7
~Michał
SUV 1.6 SCe 115KM 85kW
Pali mało jak na swoje gabaryty. Spodziewałem się ponad 8l/100km a wychodzi swobodnie litr mniej. W spokojnej trasie spalił 6,3 l/100km.
Dacia Duster II SUV