Lista ocen Dacia Logan I MCV (51) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 35 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~goroll
MCV 1.6 MPI 84KM 62kW
autko mile zaskakuje ale kiedy nie przekraczamy 2500 obrotów można zejść na trasie coś poniżej 6, ale za towmieście je 10 a średnio koło 8 w zimie na miejscu było czasem 12 a na trasie z prędkościami maksymalnymi śmiało 10-11 litrów
~Endymion
MCV 1.4 MPI 75KM 55kW
Patrząc na rozmiar myślałem że spali sporo, a tu proszę zaskoczył mnie bardzo pozytywnie, nawet w mieście nie pali więcej niż 9,5l. gazu LPG. Jedynie przy dużych prędkościach w trasie (140-160km/h) spalanie osiąga nawet 12l./100km.
~lis
MCV 1.6 MPI 84KM 62kW
Wszystko zależy od jazdy i jakości paliwa. Było tak że po nalaniu na trasie spalił 7 litrów ale przy takiej samej jeździe i nalaniu lepszego chyba paliwa ok.6 to już nie zły wynik jak na kombika. w mieście nie zszedłem poniżej 10.
~Liseh
MCV 1.6 MPI 84KM 62kW
Wyjątkowe zaskoczenie. Spodziewałem się spalania minimum 10l w mieście, okazało się że to gruba przesada. 8 literków spokojnie wystarcza na miejską dżunglę. Przegląd kosztował 95 zł ! Koszty to na prawdę mocny punkt Logana.
~dacia-fan
MCV 1.5 dCi eco2 90KM 66kW
W trasie 5 litrów. Komputer podaje 4,3 ale kłamie. W mieście nie wiem, bo na miasto mam inny samochód. Do baku udało mi się bez problemu wlać 56 litrów, i to krótko po zapaleniu się rezerwy (instrukcja podaje pojemność 50 litrów).
~Jacek
MCV 1.6 105KM 77kW
Minimalne. Dla auta tych rozmiarów nie znalazłem tańszych. Olej: ~50zł, filtry powietrza: 10zł, oleju: 20zł Nowe świece po 49000km: 68zł Kompletny rozrząd: 250zł + robocizna
~Jarek
MCV 1.5 dCi 75KM 55kW
Tanio, bardzo tanio! Nic się w Loganie nie psuje, tzn. nic co by unieruchamiało samochód, bo ze względu na oszczędności, powoli sypią się różne tandetne elementy.
~gorol
MCV 1.6 MPI 84KM 62kW
powiem tak kupując benzyniaka wiedziałem że masa jest duza auta a silnik nie ze samolotu tak wiec to co widzę poziom 7-8 litrów za siedmiomiejsówke to dobry wynik
~gorolik
MCV 1.6 MPI 84KM 62kW
koszty mozna podzilić na ASO i na dobre warsztaty rozrząd nie tani a ASO ale można taniej zrobić klocki tarcze ok wymiana w ASO oleju i przegląd tanio
Dziennik kosztów dla Dacia Logan I MCV
8,6
9,5
~nowy nabywca
MCV 1.5 dCi 75KM 55kW
Spalanie świetne, poniżej 5 litrów na włączonej klimie.Przeglądy drogie, ostatni przy 70.000 to koszt 2.500 złotych !! Rozrząd, olej i filtry, nic więcej !
Dacia Logan I MCV