Ocena kierowcy - Dacia Logan I MCV

xyz, 10 lat temu
Silnik 1.5 dCi 75KM 55kW
Rok produkcji 2010
Dacia Logan I MCV 1.5 dCi 75KM 55kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Duża przestrzeń ładunkowa.
Układ hamulcowy : Kiepska skuteczność hamulców.
Układ elektryczny : Według opinii sprzedawcy dacii - najczęsciej się psuje.
Zakup tego auta to największa pomyłka. Chodzi o niewywiązywanie się z tego, co mi obiecano w gwarancji przy zakupie auta. Rozważam oczywiście drogę sądową.
Falowanie obrotów przy prędkości 40-30km/h w nowym silniku. Wg. ASO, że tak ma być, bo... \"taka uroda\" tego auta. No comments.
Bardzo przeciętnie.
Jedyny plus to wysokość auta - ma to duże znaczenie na polskich drogach.
Widoczność normalna - ani zła, ani dobra. Tylko 1 wycieraczka z tyłu, więc nie ma rewelacji.
Ergonomia - bardzo przeciętna.
Przeciętna, szczególnie w zimie.
To największy plus tego auta - oczywiście mam na myśli wersję MCV (czyli kombi).
Nie jest najgorzej.
KPINA Z KLIENTA. ŻENADA! Najważniejsze - nie dajcie się nabrać na gwarancję \"3 lata lub 100tys. km\". Tak mówią tylko w salonie, żeby sprzedać auto i zarobić, a klienta zostawić z problemem. Ale jak się już ktoś zapyta się w serwisie, to powiedzą, że \"to nie jest do końca tak\", tzn. jak coś się zepsuje na gwarancji, to oni wpisują daną część do kompa,potem wiek oraz przebieg auta (ale nie chodzi o 3 lata czy 100tys. km!!! - chodzi o wiele, wiele mniejsze przebiegi i np. 2 lata) i wtedy komp im pokazuje, czy liczyć tę część jako bezpłatną czy płatną, pomimo, że auto NIE MA 3 lat i NIE MA przekroczonych 100tys. km. - NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ NA TO!!! Przy zakupie nikt nic nie mówił, tylko jak mantrę powtarzali \"3 lata lub 100tys. km\". Jak ktoś mi nie wierzy - wystarczy zadzwonić do serwisu (a nie do salonu) i zapytać konkretnie. P.S. Spalanie zależy od tego, czy masz ciężką nogę. Nie jest najgorsze.
Jakość w porównaniu do ceny i do warunków tej niby gwarancji to jakieś nieporozumienie. Czuję się oszukany. Jak trzeba wyegzekwować coś w ramach gwarancji, to czasami bez adwokata ani rusz. Takie jest nie tylko moje doswiadczenie - u kolegi w firmie to samo. Sprawa w sądzie wylądowała i dacia przegrała, oddając pieniądze za popsute auta.
Nie jest rzadkością, że psuja się różne drobiazgi.
Nie miałem takich.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 75KM 55kW [l/100km]