Lista ocen Daewoo Lanos Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW 1999-2004 (106) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 163 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW
W normie. Oryginalne amortyzatory są miękkie i nawet komfortowe. Ja zamontowałem twardsze przez co mniej buja na zakrętach. Materiały które wymagają regularnej wymiany te samo co we wszystkich samochodach ale na polskie warunki zawieszenie jest odpowiednie. Podsumowując : Wszystko w normie, brak przykrych niespodzianek. Nadaje się na polskie drogi.
~Hans Kloss
Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW
Nie ma się czego przyczepić - nawet przy 160km/h prowadzi się całkiem prosto ;) Acha amortyzatorów jeszcze nie wymieniałem i mają sprawnośc około 78% - to chyba nieźle jak na nasze drogi :) No własnie - nasze drogi - układ Lanosa mógłby być trochę bardziej miękki - na ale pewnie gorzej by jeździł przy 160km/h ;)
~mikey81@o2.pl
Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW
Trochę miękki, ale co kto lubi.. Znaczna poprawa po zmianie seryjnych amorków na gazowe KYB. Od nowości zmieniłem oprócz wspomnianych amorów tylko sworzeń wahacza i sprężyny z tyłu, bo jedna pękła (typowe w daewoo i np. astrach), tak że plus za trwałość. Bardzo poręczny i sprytny do miasta..
~m-mg@tlen.pl
Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW
doskonałe na polskie realia drogowe, zbytnie wychyły na zakrętach, ale auto zachowuje się bardzo stabilnie nawet na standardowych oponach R14 185, na szerszych byłoby lepiej. Kierownica dobrze odzwierciedla drogę, każdy nawet niewielki ruch powoduje szybką reakcję
~benowie
Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW
co tu dużo mówić. nie znam się na tym. jedni mówią że focus ma znakomity układ jezdny. miałem focusa i jakoś różnicy nie widzę. dla mnie auto ma mnie dowieźć z A do B. oba te auta spełniały te funkcje. nie rozdrabniałem się n atemat ukłądu jezdnego.
~Przemo
Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW
Trochę miękkie zawieszenie, wygodne ale nie do sportowej jazdy. Układ kierowniczy ok nie zauważyłem aby go jakoś namiętnie ściągało. Zawieszenie trochę hałaśliwe nawet po wszelkich wymianach, ale można się przyzwyczaić.
~mariozzman
Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW
Czasem nim buja, ale to wina zuużytych amortyzatorów które będę wymieniał na najblizszych tygodniach, zamontuję porządny sprzęt. Dobrze się kręci, troszeczke z zawieszenia się psuło kilka rzeczy ale wymienione i tanie części.
~Piotr
Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW
Lepiej zainwestować w naprawdę dobre części to nie będzie problemów z zawieszeniem, tanie części koreańskie się nie sprawdzają co trochę trzeba wymieniać, lepiej kupić np. niemieckie i po problemie
~Piotr

Usterki Daewoo Lanos

Daewoo Lanos – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Jurek1962
Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW
Stuki podczas jazdy po mniejszych nierównościach, częste pękanie końcówek stabilizatora. Poza tym brak jakichkolwiek innych wad. Plusem jest dobre wchodzenie w łuki oraz prowadzenie auta.
Daewoo Lanos Sedan